Śląsk Wrocław bardzo blisko transferu środkowego obrońcy

2023-07-06 17:15:02; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Śląsk Wrocław bardzo blisko transferu środkowego obrońcy Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Filip Macuda [Wroclawskiefakty.pl]

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław ma zostać Aleks Petkow- informuje Filip Macuda z Wroclawskiefakty.pl.

Do 30 czerwca Aleks Petkow był piłkarzem Ardy Kyrdżali. Kontrakt Bułgara z rodzimym klubem dobiegł końca, co oznacza, że jest dostępny na zasadzie wolnego transferu. Zdaniem Filipa Macudy teraz dołączy do Śląska Wrocław.

W barwach ostatniej drużyny 23-letni środkowy obrońca rozegrał 69 meczów. Zanotował w nich trzy trafienia i dwie asysty.

Wcześniej defensor spędził kilka lat w Szkocji. Tam był związany z Heart of Midlothian, chociaż rozegrał w jego koszulce tylko jedno spotkanie. Klub ten wypożyczał go do Berwick Rangers, Clyde oraz Brechin City. W 2020 roku wrócił do Bułgarii, a przed podpisaniem umowy z Ardą występował jeszcze w Lewskim Sofia.

Licząc z barażami, w ostatnim sezonie Petkow aliczył 27 występów w bułgarskiej ekstraklasie.

Mierzący 191 centymetrów wzrostu piłkarz jest dwukrotnym reprezentantem swojego kraju. W kadrze zadebiutował w marcu 2022 roku. Zagrał w niej przeciwko Katarowi oraz Litwie.

Wcześniej Macuda informował, że Śląsk stara się o podpis Márka Tamása, który reprezentował już jego barwy. Na razie nie wiadomo, czy potencjalne przybycie Bułgara wykluczy powrót Węgra.