Śląsk Wrocław: Diogo Verdasca nowym obrońcą [OFICJALNIE]

Śląsk Wrocław: Diogo Verdasca nowym obrońcą [OFICJALNIE] fot. Śląsk Wrocław
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Śląsk Wrocław

Diogo Verdasca został zawodnikiem Śląska Wrocław.

24-letni środkowy obrońca parafował z wrocławskim klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Za młodu Portugalczyk był związany między innymi z Boavistą i FC Porto. Dla rezerw „Smoków” rozegrał kilkadziesiąt meczów. Następnie występował w Realu Saragossa oraz Beitarze Jerozolima, do którego trafił w 2019 roku. Łącznie uzbierał w jego koszulce 34 spotkania. W minionym sezonie pojawił się na murawie raptem dwa razy. Sporą część rozgrywek stracił z powodu kontuzji pachwiny.

W przeszłości Verdasca grał w portugalskich kadrach U-16, U-17, U-18, U-19 oraz U-20.

- Diogo jest wychowankiem akademii jednego z czołowych klubów Europy, grał na wysokim poziomie i wciąż będzie się rozwijał. Posiada spore umiejętności, ale na boisku odznacza się również wielką determinacją i wolą walki. Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie. Pokładamy w nim duże nadzieje. Diogo z pewnością wzmocni rywalizację w naszej drużynie - powiedział Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

Wrocławianie są aktywni na rynku transferowym. Wcześniej do klubu trafili już: Víctor García, Petr Schwarz, Maksymilian Boruc, Kacper Radkowski oraz Javier Hyjek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy