Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery

Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Marcin Torz [Twitter]

Śląsk Wrocław chce, by Jacek Magiera został w klubie i przedłużył kontrakt - informuje Marcin Torz. Teraz piłeczka leży po stronie szkoleniowca.

Jacek Magiera w drugiej połowie kwietnia podjął się niezwykle karkołomnej misji utrzymania w Ekstraklasie zespołu Śląska Wrocław. Kiedy przychodził, sytuacja była trudna, bo jego zespół znajdował się w strefie spadkowej.

„Wojskowi” jednak pod batutą 46-latka wzięli się w garść i wygrali dwa ważne spotkania kolejno z Wisłą Płock oraz Miedzią Legnica. Dodatkowo podzielili się punktami z Jagiellonią Białystok, co w ogólnym rozrachunku dało utrzymanie w Ekstraklasie.

Umowa byłego selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 wygasa 30 czerwca 2023 roku. Jaka zatem czeka szkoleniowca przyszłość?

Według informacji, które podaje Marcin Torz, działacze Śląska Wrocław złożyli Magierze propozycję kontynuowania współpracy. W tym momencie piłeczka leży po jego stronie, ale wiele jest przesłanek ku temu, że złoży podpis pod nowym kontraktem.

„Trener Jacek Magiera dostał propozycję pracy w przyszłym sezonie w Śląsku Wrocław. Szkoleniowiec ma niebawem podjąć decyzję, czy chce zostać w stolicy Dolnego Śląska. Wszystko wskazuje na to, że się zgodzi. I bardzo dobrze!” - napisał na Twitterze dziennikarz.

Śląsk Wrocław zakończył sezon na piętnastym miejscu z dorobkiem 38 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy