Śląsk Wrocław wygrywa pierwszy mecz na wiosnę golu w doliczonym czasie gry. Fabian Piasecki bohaterem [WIDEO] fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Śląsk Wrocław strzelił gola w doliczonym czasie gry za sprawą Fabiana Piaseckiego i pokonał tym samym Wisłę Płock w stosunku 2-1. To premierowe zwycięstwo Piotra Tworka w roli szkoleniowca „Wojskowych”.

Sobotnie emocje związane z Ekstraklasą zaczęły się w Płocku. To właśnie miejscowa Wisła podejmowała Śląsk Wrocław, który na wiosnę jeszcze nie wygrał.

Nie zanosiło się też i na to w pierwszej połowie, bo jako pierwsi do siatki trafili podopieczni Pavola Staňo. Przytomnym zachowaniem popisał się Piotr Tomasik, który strzałem z kilkunastu metrów pokonał Michała Szromniak.

Ekipa gości wyszła na drugą połowę zdecydowanie bardziej zmotywowana, co pozwoliło jej na wyrównanie już w 52. minucie. Wtedy do siatki trafił niezawodny Erik Expósito.

Kiedy już wydawało się, że ekipa prowadzona przez Piotra Tworka wróci do domu z jednym punktem, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola po strzale głową zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Fabian Piasecki.

Dzięki temu Śląsk wraca do domu na tarczy i może odetchnąć, bo w tym momencie ma już sześć „oczek” przewagi nad strefą spadkową. To pierwsze zwycięstwo tej ekipy w rundzie wiosennej.

Kolejny mecz zespół z Wrocławia rozegra 1 kwietnia. Wtedy to zmierzy się u siebie z walczącym o mistrzostwo Polski Lechem Poznań.