Slavia ofiarą politycznego konfliktu?! Możliwa zemsta Pekinu na Pradze

Slavia ofiarą politycznego konfliktu?! Możliwa zemsta Pekinu na Pradze
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Seznam Zprávy | TV Barrandov

Konflikt na linii Praga-Pekin może doprowadzić do wycofania się chińskiej firmy Sinobo z inwestycji w rozwój oraz utrzymanie klubu piłkarskiego Slavia Praga.

Przedstawiciele azjatyckiego rządu zareagowały w bardzo stanowczy sposób na decyzje podjęte przez nowego prezydenta stolicy z Czeskiej Partii Piratów.

Zdeniek Hrzib postanowił wypowiedzieć umowę o partnerstwie swojego miasta z Pekinem po tym, jak druga strona nie zaakceptowała możliwości wykreślenia z zawartego porozumienia punktu dotyczącego uznania polityki „jednych Chin”, która jest akceptowana przez rząd centralny naszego południowego sąsiada.

Ponadto działacz powrócił do tradycji wywieszania tybetańskiej flagi na magistracie w rocznicę powstania w Tybecie i przyjął premiera tamtejszego rządu na uchodźstwie oraz zaprosił na spotkanie korpusu dyplomatycznego przedstawiciela Tajwanu, który nie jest uznawany przez Chiny.

Azjatyckie państwo zrewanżowało się odwołaniem tournée praskiej filharmonii w swoim kraju i po wypowiedzeniu umowy zdecydowało się przekierować część połączeń lotniczych z Pragi do Chorwacji oraz zawiesić wszelkie oficjalne kontakty z przedstawicielami czeskiej stolicy.

Prezydent naszych południowych sąsiadów, Miloš Zeman, przyznał w telewizji Barrandov, że konflikt na linii Praga-Pekin doprowadzi do zaprzestania finansowania klubu piłkarskiego Slavii Praga, co w konsekwencji może doprowadzić do upadku zespołu, który w ostatnim czasie zyskał sobie mocną pozycję w kraju oraz zaczął być widoczny na arenie międzynarodowej za sprawą udziału w Lidze Europy i trwającej fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Przedstawiciele „Czerwono-Białych” nie potwierdzają na razie tych informacji i w pełni koncentrują się na rozgrywkach ligowych oraz nadchodzącym starciu z Barceloną w Lidze Mistrzów.

- Klub jest w pełni skoncentrowany na wydarzeniach boiskowych w lidze czeskiej i wydarzeniu roku, za jakie uznajemy domowy meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów. Nie zamierzamy w żaden inny sposób komentować słów prezydenta Republiki Czeskiej - powiedział Micha Býček, rzecznik prasowy Slavii.

- Prezydent Republiki Czeskiej, Miloš Zeman, stwierdził, że Slavia jest najbardziej udaną chińską inwestycją w Czechach i dodał, że podziwia nasz sukces. Dziękuję za jego uznanie i wsparcie. Uważam, że w tej ocenie nic się nie zmieni w przyszłości - dodał Jaroslav Tvrdík, prezes ekipy z Pragi, na Twitterze.

Więcej na temat: Slavia Praga Czechy Chiny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy