Sławomir Peszko błyszczy w Wieczystej Kraków. Fantastyczne statystyki

Sławomir Peszko błyszczy w Wieczystej Kraków. Fantastyczne statystyki fot. KS Wieczysta Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków opublikowała podsumowanie występów Sławomira Peszko z rundy jesiennej tego sezonu.

Po rozwiązaniu kontraktu z Lechią Gdańsk w marcu Sławomir Peszko długo pozostawał bez klubu. Wreszcie w czerwcu zgłosiła się po niego Wieczysta Kraków.

Pomimo tego, że wspomniana ekipa spod Wawelu występuje w lidze okręgowej, a więc na piątym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, to dysponuje ogromnym budżetem.

Z tego też względu były reprezentant Polski postanowił podpisać z nią kontrakt. Po zakończeniu rundy jesiennej można powiedzieć, że był to dla działaczy Wieczystej strzał w dziesiątkę.

Skrzydłowy nie ma sobie na boisku równych. Klub opublikował dziś w mediach społecznościowych jego statystyki.

Do tej pory 35-latek rozegrał łącznie 1173 minuty. W tym czasie strzelił 24 gole i zanotował osiem asyst. Do swojego dorobku dorzucił 14 asyst drugiego stopnia. Ponadto przebiegł 127,2 kilometrów. Największa rozwinięta przez niego prędkość to 32,4 kilometra na godzinę.

Jego dobra postawa przełożyła się na to, iż na półmetku sezonu Wieczysta przewodzi ligowej tabeli z kompletem zwycięstw i jest na autostradzie do czwartej ligi.

Poza byłym zawodnikiem między innymi FC Köln we wspomnianej drużynie można znaleźć kilka innych znanych twarzy. Mowa między innymi o Michale Miśkiewiczu, Emmanuelu Kumahu oraz Radosławie Majewskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy