Śledczy potwierdzają - prawdopodobnie znaleziono części samolotu, którym podróżował Sala

Śledczy potwierdzają - prawdopodobnie znaleziono części samolotu, którym podróżował Sala
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Choć kilka dni temu zakończono oficjalne poszukiwania samolotu, którym podróżował do Walii Emiliano Sala, właśnie odnaleziono prawdopodobnie część jego wyposażenia.

Chodzi o dwie poduszki. Znaleziono je w ostatni poniedziałek na plaży w Surtainville (Półwysep Cotentin). Na razie nie jest to w stu procentach pewne, ale brytyjska Komisja Badania Wypadków Lotniczych twierdzi, że prawdopodobnie pochodzą one z maszyny, którą leciał Sala.

Komisja poinformowała już, że wyznaczyła obszar (około czterech mil kwadratowych), gdzie wznowione zostaną podwodne poszukiwania. Ich celem będzie zlokalizowanie wraku samolotu. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne wystartują one pod koniec tygodnia. Planowo mają potrwać przynajmniej trzy dni.

Nieco wcześniej statek mający rozpocząć w tym tygodniu podwodne poszukiwania wynajęła już rodzina argentyńskiego piłkarza. Na razie nie wiadomo, czy akcje będą prowadzone jednocześnie.

Przypomnijmy, że samolot zaginął w poniedziałek 21 stycznia nad Kanałem Angielskim niedaleko Alderney. Rozpoczęte szybko poszukiwania niczego nie przyniosły i służby po kilku dniach je zakończyły, dając do zrozumienia, że szanse na to, iż 28-letni Sala i pilot David Ibbotson przeżyli, są minimalne.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy