Sobiech lepszy od Koseckiego w barażu o Süper Lig. Lechia Gdańsk otrzyma spory zastrzyk gotówki!

Sobiech lepszy od Koseckiego w barażu o Süper Lig. Lechia Gdańsk otrzyma spory zastrzyk gotówki! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Fatih Karagümrük S.K. z Arturem Sobiechem w składzie okazali się lepsi w finale baraży o awans do Süper Lig od Adany Demirspor, w której występuje Jakub Kosecki.

Doświadczony napastnik otrzymał od władz Lechii Gdańsk wolną rękę na poszukiwanie nowego pracodawcy po zakończeniu rundy jesiennej Ekstraklasy i mimo to napotkał sporo problemów ze strony swojego byłego już pracodawcy, który wszelkimi możliwymi sposobami starał się mu utrudnić zmianę otoczenia.

Z tego tez powodu 30-letni zawodnik zdecydował się finalnie opuścić Polskę na rzecz występów w drugoligowym tureckim Fatih Karagümrük S.K.

Wybór kierunku obranego przez byłego reprezentanta Polski został uznany za dość zaskakujący, ale finalnie Artur Sobiech może być zadowolony z dokonanego wyboru, ponieważ wraz ze swoim zespołem zajął wysokie piątek miejsce na zapleczu Süper Lig, co umożliwiło jego drużynie wzięcie udziału w barażach o awans do elity.

A w nich Fatih Karagümrük S.K. spisał się rewelacyjnie i po konkursie jedenastek pokonał Adanę Demirspor (1:1, 6:5 po karnych), w której występuje Jakub Kosecki, dlatego teraz jako szósty zespół ze Stambułu zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Ten awans oznacza także znakomitą wiadomość dla Lechii Gdańsk, która sprzedała Sobiecha tureckiemu zespołowi za zaledwie 25 tysięcy euro, ale zapewniła sobie atrakcyjny bonus w postaci 200 tysięcy euro w przypadku wywalczenia awansu Süper Lig.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy