Sonny Kittel na celowniku nowego klubu

2024-05-15 12:53:51; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Sonny Kittel na celowniku nowego klubu Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: neuepresse.de

Sonny Kittel znalazł się na celowniku Hannoveru - informuje neuepresse.de. 31-latek obecnie przebywa na wypożyczeniu z Rakowa Częstochowa do Western Sydney Wanderers.

Sonny Kittel latem 2023 roku trafił z Hamburgera SV do Rakowa Częstochowa. Działacze mistrza Polski pozyskali go wtedy w zastępstwie za kontuzjowanego Iviego Lopeza. Wydawało się, że niemiecki ofensywny pomocnik to spore wzmocnienie.

Potwierdził to zresztą na początku swojej przygody z nową drużyną. Strzelił bardzo ważnego gola przeciwko Karabachowi w eliminacjach do Ligi Mistrzów i dzięki temu Raków zameldował się w kolejnej rundzie.

Później jednak było już tylko gorzej. Współpraca 31-latka z trenerem Dawidem Szwargą nie układała się najlepiej, a w mediach pojawiały się coraz to nowe wieści na temat niezadowolenia Kittela.

Z tego powodu w zimowym oknie szukano mu nowego miejsca pracy i w ramach wypożyczenia trafił do Australii, gdzie przywdział trykot Western Sydney Wanderers. Tam do tej pory zaliczył kilka udanych występów, lecz nie wiadomo, czy zostanie na stałe.

Strony porozumiały się bowiem w zimie tylko w kwestii transferu czasowego do 30 czerwca 2024 roku. Brak opcji wykupu, dlatego do potencjalnej finalizacji transakcji będą potrzebne negocjacje.

Kittel natomiast ma możliwość powrotu do Europy. Ostatnio pojawiły się pogłoski o zainteresowaniu jego usługami ze strony przedstawiciela zaplecza Bundesligi - Hannoveru - informował neuepresse.de.

Ekipa ta planuje czystki w zespole i chce powalczyć o awans, dlatego ich zdaniem 31-latek to ciekawa alternatywa, mając na uwadze doświadczenie.

Ofensywny pomocnik to wychowanek VfB Gießen, który w swojej karierze był też związany z Eintrachtem Frankfurt, FC Ingolstadt oraz wspomnianym Hamburgerem SV.

Po przenosinach do Australii może pochwalić się 10 spotkaniami, w których strzelił gola oraz dorzucił do tego cztery asysty.