Sonny Kittel nie wróci już do Rakowa Częstochowa?! „To jest tajemnica biznesowa”

2024-02-06 12:41:19; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Sonny Kittel nie wróci już do Rakowa Częstochowa?! „To jest tajemnica biznesowa” Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: TVP Sport

Sonny Kittel udał się na wypożyczenie z Rakowa Częstochowa do Western Sydney Wanderers. Prezes Piotr Obidziński nie chciał zdradzić w magazynie „Gol” na TVP Sport, czy w umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazła się opcja wykupu.

Pozyskanie przez „Medaliki” doświadczonego ofensywnego pomocnika, który w ubiegłych sezonach wyróżniał się na boiskach 2. Bundesligi w barwach HSV i przejawiał chęć do reprezentowania barw Polski na seniorskim poziomie określono mianem jednego z największych hitów letniego okna transferowego w Ekstraklasie.

Sonny Kittel zaliczył piorunujące wejście do Rakowa Częstochowa za sprawą zdobycia kluczowej w ostatecznym rozrachunku bramki w meczu eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko Karabachowi.

Później nie rozwinął jednak w oczekiwanym stopniu skrzydeł i zaczął być łączony z szybkim opuszczeniem struktur urzędującego mistrza Polski. Znalazło to swoje potwierdzenie w ubiegłych dniach za sprawą sfinalizowania jego przeprowadzki do Western Sydney Wanderers w ramach półrocznego wypożyczenia.

Prezes Piotr Obidziński został z związku z tym zapytany o okoliczności opuszczenia klubu przez 31-letniego zawodnika i o zawarciu w umowie wypożyczenia ewentualnej opcji wykupu.

- Zagrał rundę zgodną czy niezgodną z oczekiwaniami, ale zdobył kluczową bramkę i to jest ważne. W trakcie obozu w Turcji, kiedy wpłynęła oferta wypożyczenia do Western Sydney Wanderers, doszliśmy wspólnie do wniosku, że on chciałby się tam dalej rozwijać i zobaczyć się po drugiej stronie globu. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby nie działać wbrew zawodnikowi i sytuacji. Trener Szwarga też wydał na ten ruch zgodę po ocenie przeprowadzonych transferów i tych, które mamy w planach. Ivi też przyjechał na zgrupowanie, więc w jakimś przewidywalnym horyzoncie czasowym będzie dostępny do gry - powiedział w magazynie „Gol”.

- Nie chciałbym wchodzić w szczegóły finansowe, bo to nie jest dobry moment i czas. Generalnie dogadaliśmy się korzystnie. To nie jest tak, że Western Sydney Wanderers ma darmowe wypożyczenie czy za grosze. Przejęło wynagrodzenie piłkarza tak, jak to się robi na poważnym poziomie. Konkretne szczegóły opcji czy kiedy to wypożyczenie się kończy zostawię jako tajemnicę biznesową - dodał.

Kittel zakończył swój półroczny pobyt w Rakowie Częstochowa na zanotowaniu czterech trafień i asysty w 22 meczach.