Sonny Kittel odejdzie wkrótce z Rakowa Częstochowa?! „Jeżeli do tego nie dojdzie, rozstanie nie powinno dziwić”

Sonny Kittel odejdzie wkrótce z Rakowa Częstochowa?! „Jeżeli do tego nie dojdzie, rozstanie nie powinno dziwić” fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Weszło.com

Transfer Sonny'ego Kittela jawił się jako prawdziwy hit transferowy Rakowa Częstochowa. Na ten moment bliżej mu jednak do kitu. Niewykluczone, że ten związek nie potrwa zbyt długo - czytamy na łamach Weszło.com.

Raków Częstochowa zaskoczył wszystkich niespodziewanym transferem Kittela w drugiej połowie lipca. Jak na poziom Ekstraklasy był to bardzo mocny ruch.

30-latek przychodził pod Jasną Górę, mając na koncie 60 występów w Bundeslidze i ponad 200 na jej zapleczu. W drugiej lidze zdecydowanie się wyróżniał, dlatego można było sądzić, że na polskich boiskach odnajdzie się bez problemu. Rzeczywistość jest zgoła inna.

Wedle niedawnych rewelacji „Bilda” Kittel nie czuje się dobrze w zespole Dawida Szwargi. Czuje się rozczarowany swoją pozycją, a w dodatku sztab szkoleniowy nie ma do niego dobrego podejścia. Mistrzowie Polski odcinają się od podobnych doniesień.

- To jest gra menedżerów, bo jedna agencja go zostawiła, a jakaś inna chce go przejąć. „Bild” to niemiecka bulwarówka, która szuka taniej sensacji” - powiedzieli działacze częstochowskiej, którzy chcieli zachować anonimowość, w rozmowie z Weszło.com.

Według tego źródła powody takiej sytuacji Kittela mają charakter czysto sportowy.

Przede wszystkim pomocnik, którego łączono niegdyś z reprezentacją Polski, przyszedł pod skrzydła Szwargi z wyraźnymi zaległościami treningowymi.

- Przecież gdyby Dawid Szwarga uważał, że Sonny jest w tym momencie lepszy od pozostałych naszych „dziesiątek”, to by grał. Nikt nie odbiera mu tego, że ma wysokie umiejętności stricte piłkarskie. Musi być jednak gotowy, żeby je pokazać - usłyszał Maciej Wąsowski z Weszło.com.

Sprawa zaczyna wyglądać poważnie. 30-latek zgarnia w zespole najwyższą pensję, bo około 35 tysięcy euro. W dodatku za sam podpis otrzymał pół miliona euro. Doliczając wszelkie dodatki i premię, rok Kittela w Częstochowie może kosztować nawet milion euro.

Nikt w Rakowie nie chce dawać takich pieniędzy zaledwie zmiennikowi. Jeśli w najbliższych tygodniach młodzieżowy reprezentant Niemcy nie wywalczy miejsca w pierwszym składzie „Medalików”, to do rozstania może dojść nawet zimą. To „czarny scenariusz”, ale z dnia na dzień coraz bardziej prawdopodobny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy