Sonny Kittel z debiutanckim trafieniem na wypożyczeniu z Rakowa Częstochowa [WIDEO] fot. TV
Piotr Różalski

Trochę minut w australijskiej ekstraklasie musiało upłynąć, aby Sonny Kittel po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Ta sztuka ofensywnemu pomocnikowi Rakowa Częstochowa udała się przy siódmym podejściu.

31-latek od początku lutego broni barw Western Sydney Wanderers. W trakcie zimowego okna transferowego postanowił rozpocząć nowy etap w swojej karierze po tym, jak czuł się niedoceniany w ekipie mistrza Polski.

Ostatecznym wyjściem z sytuacji okazało się wypożyczenie bez opcji wykupu na drugi koniec świata. Choć początek w wykonaniu Niemca z polskim paszportem nie okazał się piorunujący, to z tygodnia na tydzień wydaje się coraz lepiej odnajdować w innym otoczeniu.

Wybitne spotkanie Kittel zaliczył w długi wielkanocny weekend. W ramach 76 minut spędzonych na murawie zdobył swoją pierwszą bramkę, a do tego dołożył trzecią asystę na poziomie australijskiej ekstraklasy w starciu z Macarthur FC.

Były gracz Hamburgera SV otrzymał doskonałe długie podanie od Nicolasa Milanovicia. Miał dużo miejsca i czasu, aby precyzyjnie przymierzyć. Tak też uczynił, pokonując golkipera gospodarzy strzałem po dłuższym rogu.

Pięć minut później w drugiej połowie ustawiony tyłem do bramki Kittel wystawił futbolówkę Jorritowi Hendriksowi, który świetnym uderzeniem z dystansu podwyższył wynik na 3:0.

Pewna wygrana ekipy z Sydney nie przyczyniła się do awansu w tabeli. Pozostaje ona na szóstej lokacie z 12-punktową stratą do lidera.