Southampton finalizuje transfer następcy Danny'ego Ingsa. 28 bramek w sezonie ligowym 2020/2021

Southampton finalizuje transfer następcy Danny'ego Ingsa. 28 bramek w sezonie ligowym 2020/2021
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: TheAthletic.com

Southampton nie ma zamiaru zwlekać z pozyskaniem następcy Danny'ego Ingsa. Jeszcze w tym tygodniu, o ile nie wydarzy się nic niespodziewanego, „Świętym” zostanie Adam Armstrong.

Southampton porozumiało się z Blackburn Rovers w sprawie kwoty odstępnego za 24-letniego Armstronga. Wyniesie ona dokładnie 15 milionów funtów - informuje między innymi TheAthletic.com. Blackburn Rovers pozyskaną kwotą będzie musiało się podzielić jeszcze z Newcastle United, które zachowało 40% od kolejnej sprzedaży.

Na czwartek zostały zaplanowane testy medyczne, jednak sprawę skomplikować może jeszcze zainteresowanie piłkarzem ze strony Crystal Palace i Norwich City.

Armstrong, były młodzieżowy reprezentant Anglii, bardzo rozwinął się piłkarsko po przeprowadzce (najpierw na wypożyczenie, potem definitywnie za 1,75 miliona funtów) ze wspomnianego Newcastle do Blackburn, które teraz musi go sprzedać ze względu na wygasającą latem 2022 roku umowę.

Atakujący w barwach Rovers zanotował 64 bramki i 19 asyst w 160 meczach. Znakomity w jego wykonaniu był zwłaszcza poprzedni sezon, gdy w 40 kolejkach Championship strzelił 28 goli.

Przypomnijmy - Danny Ings, którego bezpośrednio zastępuje Armstrong, przeniósł się do Aston Villi za około 25 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy