Specjalna klauzula w umowie transferowej Promesa. Minimalizacja ryzyka

Specjalna klauzula w umowie transferowej Promesa. Minimalizacja ryzyka fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Championat.com

24 lutego Quincy Promes zamienił Ajax na Spartak Moskwa. W umowie transferowej znalazła się specyficzna klauzula.

Pod koniec lipca Holender brał udział w rodzinnym spotkaniu. Uroczystość organizowana w Abcoude miała nieoczekiwany przebieg. W pewnej chwili doszło do kłótni między piłkarzem, a jednym z krewnych i podczas niej 29-latek ranił swojego rozmówcę w kolano.

W niedzielę, 13 grudnia, Quincy Promes został ujęty przez organy ścigania. Jak poinformowała policja, poszkodowany o całej sprawie opowiedział miesiąc wcześniej. Skrzydłowy spędził w areszcie kilka dni.

Po wyjściu na wolność zawodnik Ajaksu nie miał łatwego życia w ojczyźnie, dlatego postanowił skorzystać z możliwości wyjazdu do Rosji. W efekcie 24 lutego dołączył on do Spartaka Moskwa.

Operacja pewnie zostałaby sfinalizowana dużo wcześniej, ale przedstawiciel Priemjer-Ligi musiał dogłębnie przeanalizować sytuację prawną reprezentanta „Oranje”. Obawiał się on bowiem, że w pewnej chwili gracz wróci do aresztu, a zobowiązania finansowe wobec jego byłego pracodawcy nie ustaną. Jak się okazuje, ta sprawa została rozwiązana przed złożeniem podpisów na dokumentacji.

W umowie znalazła się specjalna klauzula, która warunkuje dalsze przelewy od pobytu gwiazdy „Czerwono-Białych” na wolności.

– Zminimalizowaliśmy ryzyko związane z ewentualną rozprawą sądową. Spartak nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej oraz prawnej. Osiągnęliśmy porozumienie z Ajaksem, które mówi, że w przypadku gdy Promes na mocy decyzji sądu nie będzie mógł wykonywać swoich obowiązków, umowa transferowa zostaje rozwiązana, a wszystkie zaplanowane płatności nie są realizowane – wyjawił Jewgienij Meleżikow, dyrektor generalny Spartaka Moskwa.

Promes został sprowadzony na zasadzie transferu definitywnego za kwotę 8,5 miliona euro podstawy i dodatkowych 2,5 miliona w formie bonusów. Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii Spartaka Moskwa zdążył już rozegrać pierwszy mecz po powrocie do drużyny. W rywalizacji z Rubinem Kazań (0:2) spędził on na boisku pełne 90 minut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy