Spędził w Premier League niecałe pół roku. Teraz chce odejść z klubu

Spędził w Premier League niecałe pół roku. Teraz chce odejść z klubu fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Florian Plettenberg

Odysseas Vlachodimos żałuje podjętej decyzji o letniej przeprowadzce do Nottingham Forest. Bramkarz nie czuje się szczęśliwy w klubie i zamierza zmienić otoczenie – poinformował Florian Plettenebrg.

29-latek chce opuścić City Ground już w najbliższe lato. Spowodowane jest to względami czysto sportowymi.

Reprezentant Grecji we wrześniu podpisał z „The Tricky Trees” kontrakt ważny do końca czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia na następne dwanaście miesięcy po przeprowadzce z Benfiki. Nabywca zapłacił za niego około pięć milionów euro.

Vlachodimos wyobrażał sobie, że w ekipie walczącej o utrzymanie w Premier League będzie przewodnią postacią między słupkami. Na to początkowo się zapowiadało – wygryzł z pozycji Matta Turnera, ale tylko w siedmiu spotkaniach, zachowując raptem jedno czyste konto i wpuszczając aż 16 goli.

Dodatkowo działacze podjęli decyzję o ściągnięciu zimą jeszcze jednego golkipera. Teraz pierwsze skrzypce gra Belg Mats Selz, sprowadzony z RC Strasbourg za osiem milionów euro.

W taki oto sposób wychowanek Stuttgartu stał się nie pierwszym, nie drugim, ale dopiero trzecim wyborem w hierarchii Nuno Espirito Santo.

Co na to zarząd? Zapalił zawodnikowi „zielone światło”. Jeżeli tylko na stole pojawią się oferty o wartości 4-5 milionów euro, nie będzie stawał mu na przeszkodzie.

W swoim CV Vlachodimos odnotował dwa mistrzostwa Portugalii oraz tyle samo krajowych superpucharów z lizbończykami.

Do tego na arenie międzynarodowej z drużyną narodową Niemiec sięgnął po trofeum wieńczące Mistrzostwa Europy U-21 w Polsce, które odbyły się w 2017 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy