Spięcie na treningu Napoli. Gattuso odesłał piłkarza do domu

Spięcie na treningu Napoli. Gattuso odesłał piłkarza do domu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere della Sera

Mário Rui zakończył przedwcześnie swój udział w czwartkowym treningu Napoli. Portugalczyk podpadł trenerowi Gennaro Gattuso i został przez niego odesłany do domu - poinformowało „Corriere della Sera”.

Ekipa ze Stadio Diego Armando Maradona nie może zaliczyć trwających rozgrywek do udanych w swoim wykonaniu z powodu pożegnania się z marzeniami o wygraniu Ligi Europy oraz Pucharu Włoch.

Ponadto zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso nie notuje satysfakcjonujących rezultatów w Serie A i po 24. kolejkach plasuje się dopiero na szóstym miejscu w tabeli i przy jednym rozegranym spotkaniu mniej traci pięć punktów do ostatniej pozycji gwarantującej udział w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Słabsza postawa klubu w trwających rozgrywkach sprawiła, że w mediach zaczęły pojawiać się spekulacje na temat możliwego przedwczesnego zakończenia współpracy z 43-letnim szkoleniowcem.

Na chwilę obecną były opiekun i zawodnik Milanu może czuć się spokojny o utrzymanie zajmowanego stanowiska, co naturalnie nie oznacza, że w szeregach Napoli panuje dobra atmosfera, czego przykład miało dać niewłaściwym zachowaniem Mário Ruiego.

Dziennikarze „Corriere della Sera” przekonują, że portugalski obrońca zakończył przedwcześnie swój udział w czwartkowym treningu, ponieważ w opinii Gattuso nie był w należyty sposób skoncentrowany na wykonywaniu poleceń i do tego w nieprzyjemny sposób zwrócił się do jednego z młodych graczy Napoli, co tylko jeszcze bardziej zdenerwowało włoskiego trenera, który postanowił odesłać swojego zawodnika do domu.

29-letni obrońca nie pierwszy raz w tym sezonie sprawdzał cierpliwość swojego szkoleniowca, ponieważ w tamtym roku także nie przykładał się należycie do treningu i został za to karnie odesłany na trybuny w starciu z Bologna FC.

Tym razem taka kara dla Ruiego może okazać się niewystarczająca, bo już ostatnie dwa mecze przesiedział na ławce rezerwowych.

Portugalczyk wystąpił w 26 spotkaniach w trwających rozgrywkach i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy