Sponsor wycofuje się z Duisburga, bo… wrócił do niego Gino Lettieri

Sponsor wycofuje się z Duisburga, bo… wrócił do niego Gino Lettieri fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Reviersport I WAZ

Sponsorująca Duisburg firma Grope zdecydowała się zakończyć współpracę z niemieckim klubem ze względu na powrót do niego Gino Lettieriego.

Działająca w branży lakierniczej firma Grope wspiera Duisburg od kilku lat. Jej szefostwo stwierdziło jednak, że przestało identyfikować się z polityką klubu. Wszystko przez powrót do niego Lettieriego.

Jak przyznał dyrektor zarządzający Grope, Frank Klein, pięć lat temu Lettieri pozostawił w Duisburgu spaloną ziemię. Jego ponowne zatrudnienie w nim ocenił jako katastrofalny krok wizerunkowy, który był dla niego kompletnie niezrozumiały.

Niemieccy dziennikarze podkreślają, że Grope nie jest głównym sponsorem Duisburga, ale klub znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i odejście firmy będzie odczuwalne. Dojdzie do tego prawdopodobnie już po zakończeniu sezonu. Klein zapowiedział, że może zmienić decyzję, ale chciałby powrotu do zespołu Torstena Lieberknechta, co jest raczej nierealne.

Lettieri, który pozostawił spaloną ziemię również w Koronie Kielce, poprowadził na razie Duisburg w czterech meczach, notując dwa remisy i dwie porażki. Zespół zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli 3. Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy