Sposób na nieznośnych rodziców piłkarzy?! Protest młodych zawodników Málagi [WIDEO]

Sposób na nieznośnych rodziców piłkarzy?! Protest młodych zawodników Málagi [WIDEO]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: El País | Canal Sur | Transfery.info

Málaga CF znalazła sposób na problematycznych rodziców na trybunach.

Dzieci z akademii Málagi zmierzyły się z rówieśnikami z lizbońskiego Sportingu w ramach turnieju Costa de la Luz Cup. Na początku drugiej połowy Hiszpanie prowadzili 2:1, ale w 54. minucie doszło do dość nieprzyjemnego incydentu. Emocji towarzyszących spotkaniu nie wytrzymali rodzice zawodników obu ekip, którzy zaczęli kłócić się na trybunach.

Spór okazał się tak poważny, że interweniować musiała ochrona, a nieprzyjemny był też fakt, że piłkarze doskonale mogli słyszeć całe zajście z poziomu boiska. W pewnym momencie zawodnicy i trenerzy „Boquerones” nie wytrzymali i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Role się odwróciły i to dzieci musiały dać lekcję zachowania swoim rodzicom.

Mecz został przerwany i w czasie gdy gracze z Portugalii udali się w stronę swojej ławki, trenerzy Málagi weszli na murawę i wraz ze swoimi podopiecznymi udali się w kierunku trybuny za bramką, na której doszło do kłótni. W bardzo wymowny sposób cała grupa odwróciła się plecami w stronę trybuny, a zawodnicy ze szkoleniowcami chwycili się za ramiona. Po chwili ponownie zwrócili się w stronę trybuny i palcem pokazali rodzicom, że ci nie mogą się tak zachowywać.

Piłkarze otrzymali brawa od pozostałych kibiców, a trenerzy wrócili do swojej strefy, choć widać, że byli sfrustrowani całym zajściem. Nie od dziś mówi się, że rodzice często mogą stanowić problem przy rozwoju młodych piłkarzy. Nadmierne ambicje lub inne postrzeganie gry utrudnia pracę trenerom, a dzieciom może namieszać w głowie.

Wiele federacji tworzyło specjalne kampanie, mające przetłumaczyć rodzicom, że ci nie mogą przesadnie mieszać się w piłkarski rozwój swoich dzieci i powinni obdarzyć większym zaufaniem kluby i trenerów.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy