SSC Napoli nie skorzysta z opcji zatrzymania Driesa Mertensa? Ma inny plan

SSC Napoli nie skorzysta z opcji zatrzymania Driesa Mertensa? Ma inny plan fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

SSC Napoli nie pali się do skorzystania z możliwości automatycznego przedłużenia kontraktu z Driesem Mertensem i chce mu zaoferować podpisanie nowego kontraktu na gorszych warunkach finansowych - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.

Ekipa ze Stadio Diego Armando Maradony nie znajduje się w komfortowej sytuacji finansowej i dlatego od pewnego czasu ma spore problemy ze znalezieniem porozumienia z Lorenzo Insigne w kwestii przedłużenia wygasającej współpracy po zakończeniu obecnego sezonu.

Wiele na to wskazywało, że drużyna z Neapolu nie będzie musiała się mierzyć z identycznym kłopotem w przypadku Driesa Mertensa, ponieważ w kontrakcie zawartym z nim czerwcu 2020 roku zapewniła sobie opcję automatycznego jego przedłużenia na rozgrywki 2022/2023.

Teraz dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przekonują, że przedstawiciele „Partenopei” nie palą się do skorzystania z tej możliwości z uwagi na ustalone wcześniej warunki finansowe z reprezentantem Belgii i planują wystosować zupełnie nową ofertę, która nie będzie mu gwarantowała aż tak wysokich zarobków.

Na razie trudno wyrokować, jak na taką zmianę stanowiska klubu zapatruje się 34-letni zawodnik, który rozpoczął trwający sezon z opóźnieniem z uwagi na kontuzję pleców i następnie pełnił zazwyczaj tylko funkcję rezerwowego. Ale teraz w obliczu dłuższej przerwy Victora Osimhena powinien ponownie zagościć w wyjściowym składzie Napoli.

Mertens strzelił do tej pory dwa gole dla włoskiego zespołu w dziesięciu rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy