SSC Napoli wytypowało faworytów w walce o fotel trenera. Na liście łącznie czterech kandydatów

2024-05-15 20:37:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
SSC Napoli wytypowało faworytów w walce o fotel trenera. Na liście łącznie czterech kandydatów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Gianluca Di Marzio

Antonio Conte i Gian Piero Gasperini mają największe szanse na objęcie sterów nad SSC Napoli od sezonu 2024/2025 - uważa Gianluca Di Marzio.

Klub z Neapolu przyjął latem z wielkim smutkiem decyzję Luciano Spallettiego o rezygnacji z prowadzenia świeżo upieczonego wówczas mistrza Włoch.

Przedstawiciele zespołu zostali w ten sposób niespodziewanie zmuszeni do rozejrzenia się za jego wartościowym następcą i dość niespodziewanie postawili na Rudiego Garcię, który kompletnie zawiódł oczekiwania władz.

To z kolei popchnęło je do próby ratowania sezonu poprzez zatrudnienie dobrze im znanego Waltera Mazzarriego. Ale i on nie sprostał powierzonemu mu zadaniu. Dlatego ekipa ze Stadio Diego Armando Maradony postanowiła w akcie desperacji sięgnąć po byłego asystenta Spallettiego i obecnego selekcjonera Słowacji - Francesco Calzonę.

Otrzymał zgodę do łączenia obu stanowisk do zakończenia rozgrywek i trzeba przyznać, że z powodzeniem radził sobie do pewnego momentu na ławce Napoli. Ostatnie słabe rezultaty pozbawiły jednak klub szansy gry nie tylko w przyszłej edycji Ligi Mistrzów, ale i Ligi Europy. Dlatego pozostaje jej teraz walczyć tylko o Ligę Konferencji.

Do tych zmagań SSC Napoli może przystąpić już z nowym szkoleniowcem. Wciąż trudno wyrokować, kto nim zostanie. Gianluca Di Marzio uważa, że największe szanse na to mają Antonio Conte i Gian Piero Gasperini.

Pierwszy z nich był przymierzany do objęcia sterów nad włoską drużną dwukrotnie - po zwolnieniu Garcii i Mazzarriego. W obu przypadkach odrzucił otrzymane propozycje, bo nie chciał wracać do pracy w trakcie rozgrywek.

Teraz sytuacja prezentuje się już inaczej i obie strony prowadzą zaawansowane rozmowy w kwestii ustalenia warunków współpracy. Równocześnie ekipa z Neapolu negocjuje kwotę odstępnego za Gasperiniego z Atalantą. Jeżeli uda się ją ustalić, to wówczas decyzję o kontynuowaniu kariery lub opuszczeniu Bergamo podejmie sam trener.

Gdyby w obu przypadkach doszło do zakończenia rozmów fiaskiem, to na pole position w walce o fotel trenera Napoli wysuną się Stefano Pioli i Vincenzo Italiano. Obaj mają po sezonie rozstać się z Milanem i Fiorentiną.