Stal Mielec szykuje dwa ciekawe transfery. Sięga po reprezentantów Finlandii i Malty

Stal Mielec szykuje dwa ciekawe transfery. Sięga po reprezentantów Finlandii i Malty fot. Longfin Media / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Stal Mielec domyka ostatnie formalności związane z pozyskaniem Kaia Meriluoto z HJK oraz Matthew Guillaumiera z Ħamrun Spartans - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Ekipa z Podkarpacia prezentowała się nadspodziewanie dobrze w pierwszej części poprzednich rozgrywek. Duża w tym była zasługa Saïda Hamulica, który regularnie wpisywał się na listę strzelców.

Niestety w trakcie zimowego okna transferowego zdecydował się na przeprowadzkę do Toulouse FC, co w znaczącym stopniu wpłynęło na pogorszenie rezultatów Stali Mielec i włączenie się przez nią do walki o utrzymanie.

Wyszła z niej zwycięsko, co umożliwiło jej rozpoczęcie przebudowy składu pod kątem następnego sezonu. A ta jest gruntowna, ponieważ z zespołem pożegnało się aż jedenastu zawodników.

Ich miejsce zajęła taka sama liczba nowych piłkarzy. Drużyna z Podkarpacia nie zamierza jednak na tym poprzestać, co pokazują wieści przekazane przez Piotra Koźmińskiego z „WP SportoweFakty” o finalizowaniu przeprowadzek reprezentantów Finlandii oraz Malty.

Pierwszym z nich jest Kai Meriluoto z HJK. Trafi on do polskiego zespołu w ramach rocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

Środkowy napastnik jest wychowankiem klubu z Helsinek, w którego barwach zdążył w trwających rozgrywkach strzelić pięć goli i zaliczyć asystę w 20 występach.

Ma na swoim koncie dwa występy w drużynie narodowej. Oba zanotowane w styczniu bieżącego roku w towarzyskich potyczkach ze Szwecją i Estonią.

Z kolei drugim graczem z międzynarodowym doświadczeniem przybywającym do Stali Mielec jest Matthew Guillaumier z Ħamrun Spartans.

Defensywny pomocnik przybędzie do ekstraklasowego zespołu w ramach wolnego transferu, ponieważ nie przedłużył wygasającej umowy z dotychczasowym pracodawcą.

Trafił do niego za rekordowe w skali kraju 300 tysięcy euro z Birkirkara FC we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu, z przerwą na pobyt na wypożyczeniu w Sienie, rozegrał łącznie 68 spotkań z zanotowanymi jedenastoma trafieniami i jedenastoma asystami, co przełożyło się na wywalczenie dwóch mistrzostw Malty.

25-letni piłkarz wystąpił w 28 meczach tamtejszej reprezentacji i odegrał wiodące role w osiągnięciu korzystnych rezultatów z Wyspami Owczymi (1:1, bramka), San Marino (2:0, bramka i asysta), Grecją (2:2, asysta) czy Luksemburgiem (0:1, asysta).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy