Starcie trzech gigantów o Benjamina Pavarda. Ma w czym wybierać

Starcie trzech gigantów o Benjamina Pavarda. Ma w czym wybierać fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: L'Équipe

Benjamin Pavard chce odejść z Bayernu Monachium, co zakomunikował już bawarskiej drużynie. Bój o jego podpis stoczą Inter Mediolan, FC Barcelona i Manchester United - podaje „L'Équipe”.

Benjamin Pavard postawił sprawę jasno. Złożył prośbę do władz Bayernu Monachium o wystawienie go na listę transferową. Z uwagi na wygasający latem 2024 roku kontrakt ta powinna zostać pozytywnie rozpatrzona.

Decyzja ta kiełkowa w głowie 27-latka bardzo długo. W przeszłości komunikował już, że myśli o odejściu, nie potrafiąc porozumieć się z członkami klubu.

Ostatnie zamieszanie w klubie z pewnością mogło mieć wpływ na postawę Francuza, który teraz liczy na zatrudnienie w innej topowej lidze. Wiele wskazuje na to, że otrzyma taką szansę.

„L'Équipe” przekonuje, że latem między FC Barceloną, Interem Mediolan i Manchesterem United nawiąże się walka o podpis mistrza świata z 2018 roku. Cała trójka umieściła go wysoko na liście życzeń, widząc w nim realne wzmocnienie kadry.

„Duma Katalonii” już od kilku miesięcy utrzymuje kontakt z otoczeniem Pavarda, którego upatruje w roli nowego prawego obrońcy. Sam zawodnik chce jednak występować na środku defensywy, o co prosił już w Bayernie.

Inter już w styczniu próbował dopiąć transfer, lecz wówczas się nie udało. Teraz sprawa wygląda zgoła inaczej.

Manchester wykazuje największy spokój z całego grona, rozważając również inne opcje.

Benjamin Pavard zakończony niedawno sezon zwieńczył 43 występami, siedmioma golami i asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy