Steven Gerrard górą nad Jensem Gustafssonem

2024-09-14 20:35:08; Aktualizacja: 2 minuty temu
Steven Gerrard górą nad Jensem Gustafssonem Fot. Marta Badowska / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W sobotę w ramach trzeciej kolejki saudyjskiej ekstraklasy Al-Fateh mierzyło się z Al-Ettifaq. Prowadzona przez Stevena Gerrarda drużyna gości pokonała podopiecznych Jensa Gustafssona 2:1.

Jens Gustafsson niespodziewanie odszedł z Pogoni Szczecin w połowie sierpnia, a więc już po starcie nowego sezonu Ekstraklasy. Od początku było wiadomo, że szwedzki szkoleniowiec otrzymał atrakcyjną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Jego kolejnym klubem okazało się Al-Fateh. Przygodę w nowym otoczeniu 45-latek rozpoczął od ligowej porażki z Al-Qadsiah 0:3. Następnie jego ekipa pokonała naszpikowane gwiazdami Al-Ahli 1:0. W sobotę uległa z kolei Al-Ettifaq 1:2.

Przyjezdni, których trenerem jest legenda Liverpoolu i angielskiego futbolu Steven Gerrard, objęli prowadzenie w 42. minucie po golu Abdullaha Radifa. Wyrównał Djaniny, ale w 73. minucie zwycięstwo Al-Ettifaq dał João Costa, który popisał się efektownym strzałem z dystansu. 19-letni skrzydłowy rodem z Brazylii we wrześniu przeniósł się na Półwysep Arabski z Romy.

Druga porażka oznacza, że Al-Fateh cały czas ma na koncie trzy punkty. Taki dorobek oznacza 14. miejsce w tabeli. Zespół dowodzony przez Gerrarda zgromadził komplet dziewięciu „oczek” i aktualnie plasuje się na pierwszej lokacie (kolejka trwa).

Były znakomity angielski pomocnik na przeprowadzkę do Arabii Saudyjskiej zdecydował się w poprzednim roku. W sezonie 2023/2024 jego zespół sięgnął po 48 punktów, co dało mu szóste miejsce.

Al-Fateh następny mecz rozegra w czwartek. Zmierzy się wtedy z Al-Orobah.