Steven Gerrard rozpoczyna pracę w Premier Legue. Ambitne wyzwanie [OFICJALNIE]

Steven Gerrard rozpoczyna pracę w Premier Legue. Ambitne wyzwanie [OFICJALNIE] fot. Aston Villa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aston Villa

Steven Gerrard został zaprezentowany jako nowy menedżer Aston Villi. Legenda Liverpoolu zastąpiła na tym stanowisku zwolnionego Deana Smitha.

Klub z Birmingham postanowił po rozczarowującym początku sezonu dokonać zmiany na stanowisku opiekuna „The Villans” i następnie podjął skuteczną próbę pozyskania Stevena Gerrarda z Rangersów.

Anglik rozpoczął swoją debiutancką przygodę na ławce trenerskiej na seniorskim poziomie w lipcu 2018 roku i od tego czasu zdołał przerwać dominację Celticu, który regularnie zgarniał tytuł najlepszej ekipy w Szkocji w latach 2012-2020.

Teraz legendzie Liverpoolu przyjdzie się zmierzyć z bardzo ambitnym zadaniem związanym z wyprowadzeniem Aston Villi z kryzysu, która nie wygrała żadnego z ostatnich pięciu meczów w Premier League, co zepchnęło ją w dolne rejony tabeli oraz zachowanie tylko dwupunktowej przewagi nad strefą spadkową.

- Zarząd Aston Villi jest zachwycony, że może powołać Stevena na naszego nowego menedżera. Po swojej znakomitej karierze rozpoczął pracę jako trener od zarządzania rozwojem najlepszych młodych graczy w akademii Liverpoolu, co bardzo sobie cenimy. Następnie podjął odważną decyzję o sprowadzeniu się w intensywnym środowisku i pod dużą presją w Rangersach. Jego późniejsze osiągnięcie w postaci wywalczenia mistrzostwa naprawdę przykuło naszą uwagę, podobnie jak doświadczenie nabyte w Europie. W naszych rozmowach z nim było jasne, że jego ambicje, filozofia i wartości pasują całkowicie do naszej wizji. Jesteśmy podekscytowani, że zgodził się poprowadzić nas w kolejnej fazie naszych ambitnych planów, ponieważ chcemy wykorzystać postępy poczynione od czasu przejęcia drużyny przez Nassefa Sawirisa i Wesa Edensa w 2018 roku - powiedział dyrektor generalny Christian Purslow.

- Aston Villa to klub z bogatą historią oraz tradycją w angielskim futbolu i jestem niezmiernie dumny, że zostałem jego menedżerem. W moich rozmowach z Nassefem, Wesem i resztą zarządu było oczywiste, jak ambitne są ich plany wobec zespołu i nie mogę się doczekać, aby pomóc im osiągnąć te cele. Chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność wszystkim związanym z Rangersami za umożliwienie mi zarządzania tak świetną drużyną. Wywalczenie z nią rekordowego 55. tytułu mistrzowskiego na zawsze pozostanie w moim sercu. Życzę zawodnikom, pracownikom i kibicom wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodał Gerrard.

„The Villans” nie ujawnili długości zawartego kontraktu z 41-latkiem oraz pozostałych szczegółów związanych z jego przejęciem. W brytyjskich mediach panuje jednak duże przekonanie, że Rangersi zgarnęli około 3 miliony funtów (około 3,5 miliona euro) za przedwczesne zakończenie współpracy z Anglikiem.

A on sam podpisał z nowym pracodawcą umowę do 30 czerwca 2024 roku, co naturalnie już rodzi spekulacje o przyszłej przeprowadzce na ławkę trenerską Liverpoolu, ponieważ wtedy z drużyną zamierza rozstać się Jürgen Klopp.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy