Strzał życia! Fenomenalny gol w meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]

2024-09-17 22:51:08; Aktualizacja: 48 minut temu
Strzał życia! Fenomenalny gol w meczu Ligi Mistrzów [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Sporting zmierza po zwycięstwo w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Lille. Portugalczycy, którzy grają w przewadze od 40. minuty, prowadzą 2-0. Cudownym strzałem w drugiej połowie popisał się dla drużyny z Lizbony Zeno Debast. Istnieje ryzyko, że takiej bramki prędko nie strzeli.

We wtorek rozgrywane są mecze w ramach Ligi Mistrzów. W jednym z nich mierzą się ze sobą drużyny Sportingu oraz Lille. Spotkanie rozpoczęło się nie po myśli gospodarzy, ponieważ już w 13. minucie trener musiał dokonać wymuszonej zmiany. Boisko opuścił Gonçalo Inácio, a zmienił go Matheus Reis.

Były to złe, miłego początki, ponieważ przed przerwą miejsce miały dwa pozytywne wydarzenia dla portugalskiej drużyny. Najpierw premierowego gola w Lidze Mistrzów zdobył Viktor Gyökeres, z kolei w 40. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Angel Gomez.

Goście od tamtej pory musieli radzić sobie w osłabieniu. Było to zresztą namacalnie widać, a Sporting wykorzystał przewagę liczebną.

W 65. minucie na 2-0 podwyższył Zeno Debest. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, w jaki sposób Belg trafił do bramki strzeżonej przez Lucasa Chevaliera. Defensor huknął zza pola karnego, nie dając szans golkiperowi gości.

Istnieje ryzyko, że wspomniany gracz prędko takiej bramki nie strzeli.

Sporting zmierza zatem pewnie po pierwszy triumf w tej edycji fazy ligowej Ligi Mistrzów. W następnej kolejce przyjdzie zmierzyć się z PSV Eindhoven. Holendrzy na wstępie ulegli Juventusowi (1-3).