Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] fot. Tomasz Folta / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa dwoił się i troił, a starania podopiecznych Dawida Szwargi znalazły efekt pod koniec meczu. Bramkę na wagę triumfu strzelił John Yeboah i mistrz Polski pokonał Sturm Graz 1-0, odnosząc historyczny triumf w Lidze Europy.

Raków Częstochowa jechał do Austrii z jasnym celem - zwycięstwo i przedłużenie marzeń o awansie do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Podopieczni Dawida Szwargi od samego początku rzucili się do zmasowanych ataków, a swoje sytuacje mieli między innymi Marcin Cebula czy Władysław Koczerhin. Żaden z nich nie był jednak w stanie znaleźć drogi do bramki.

Gospodarze również mieli momenty, a te wynikały z prostych błędów przyjezdnych.

Dawid Szwarga doskonale wiedział po co przyjechał z zespołem do Grazu, dlatego pod koniec zagrał va banque i wprowadził trzech ofensywnie przysposobionych zawodników: Johna Yeboha, Sonny'ego Kittela oraz Fabiana Piaseckiego. Dodatkowo na placu zameldował się także Ben Lederman.

Przełom przyniosła 81. minuta.

Lewą stroną ruszył Jean Carlos, który dośrodkował do ustawionego w polu karnym Yeboaha. Ten uderzył w dalszy róg i pokonał Kjella Scherpena.

Później próbowali jeszcze Sonny Kittel oraz Koczergin. Niemiec chciał zaskoczyć przeciwnika z rzutu wolnego, lecz golkiper tym razem był na posterunku. Ukrainiec natomiast uderzał z dystansu, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki.

Raków Częstochowa wygrywa zatem 1-0 i nadal jest w grze o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Dla mistrza Polski to historyczny triumf, bo pierwszy, w grupie Ligi Europy.

Ekipa Dawida Szwargi w ostatniej kolejce europejskich pucharów zmierzy się u siebie z Atalantą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy