Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają

Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca I Fabrizio Romano

Stojący na czele UEFA Aleksander Čeferin wypowiedział się na temat Superligi.

UEFA już wcześniej wydała komunikat sugerujący, że piłkarze klubów biorących udział w Superlidze będą mieli problemy z grą we wszystkich rozgrywkach (zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych) organizowanych przez FIFA i podległe jej konfederacje. Teraz potwierdził to bezpośrednio Čeferin.

- Kwalifikacje do europejskich pucharów muszą być oparte na sportowych zasługach i pozwalać każdemu na rywalizację ze wszystkimi. Nie mogę nie ukazać tego, że odrzucam posunięcie wykonane przez kluby. Wszyscy jesteśmy temu przeciwni.

- Wszyscy piłkarze występujący w tych rozgrywkach nie zostaną dopuszczeni do gry na Mistrzostwach Świata i Europy. Podejmiemy wszystkie możliwe kroki i sankcje.

- W UEFA nie chodzi tylko o pieniądze. Chodzi o rozwój piłki nożnej. Superliga taka nie jest. To wyłącznie biznes. Chodzi o zapychanie kieszeni, a nie solidarność. Wartości w piłce są inne. Nie możemy na to pozwolić.

- Nie mogę mocniej podkreślić tego, jak wszyscy jesteśmy zjednoczeni przeciwko tym haniebnym, samolubnym propozycjom napędzanym przez chciwość. Wzywamy każdego, by stał razem z nami - powiedział szef UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy