Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają

Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca I Fabrizio Romano

Stojący na czele UEFA Aleksander Čeferin wypowiedział się na temat Superligi.

UEFA już wcześniej wydała komunikat sugerujący, że piłkarze klubów biorących udział w Superlidze będą mieli problemy z grą we wszystkich rozgrywkach (zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych) organizowanych przez FIFA i podległe jej konfederacje. Teraz potwierdził to bezpośrednio Čeferin.

- Kwalifikacje do europejskich pucharów muszą być oparte na sportowych zasługach i pozwalać każdemu na rywalizację ze wszystkimi. Nie mogę nie ukazać tego, że odrzucam posunięcie wykonane przez kluby. Wszyscy jesteśmy temu przeciwni.

- Wszyscy piłkarze występujący w tych rozgrywkach nie zostaną dopuszczeni do gry na Mistrzostwach Świata i Europy. Podejmiemy wszystkie możliwe kroki i sankcje.

- W UEFA nie chodzi tylko o pieniądze. Chodzi o rozwój piłki nożnej. Superliga taka nie jest. To wyłącznie biznes. Chodzi o zapychanie kieszeni, a nie solidarność. Wartości w piłce są inne. Nie możemy na to pozwolić.

- Nie mogę mocniej podkreślić tego, jak wszyscy jesteśmy zjednoczeni przeciwko tym haniebnym, samolubnym propozycjom napędzanym przez chciwość. Wzywamy każdego, by stał razem z nami - powiedział szef UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy