Superliga: Čeferin odpalił. „Real Madryt, FC Barcelona i Juventus? To płaskoziemcy!”

Superliga: Čeferin odpalił. „Real Madryt, FC Barcelona i Juventus? To płaskoziemcy!” fot. Belish / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Aleksander Čeferin udzielił wywiadu „The Telegraph”, w których nie gryzł się w język, wypowiadając się na temat klubów wciąż uczestniczących w projekcie Superligi.

Przepychanki o Superligę ciąg dalszy, lecz debata na jej temat zdaje się zmierzać coraz bardziej w podwórkowe rejony. Z 12 ekip założycielskich, dziewięć zdecydowało się pójść na ugodę z UEFA, a na placu boju pozostały FC Barcelona, Real Madryt oraz Juventus FC, które wciąż przekonują, że projekt jest aktualny, a pozostałe drużyny nie mogą ot tak z niego wystąpić.

Strony przerzucają się oświadczeniami, groźbami wykluczenia z rozgrywek, ostrzeżeniami skierowaniem sprawy na drogę sądową i teraz oliwy do ognia dolewa sam Aleksander Čeferin. Po prezydencie UEFA widać frustrację, iż trzech gigantów nie zdecydowało się jeszcze pójść na ugodę.

- Nawet najmniej rozgarnięci ludzie wiedzą, że Superliga upadła - odpalił w wywiadzie dla „The Telegraph”.

- Myślę, że te trzy kluby, które wciąż myślą, że Superliga funkcjonuje, w jakiś sposób nam pomagają, ponieważ teraz łatwiej mówić o tym, jak istotna jest solidarność. Teraz możemy im po prostu powiedzieć, że jeśli coś im się nie podoba, mogą iść sobie do tej swojej Superligi.

- Ludzie narzekali, że wszystko jest winą tych „amerykańskich właścicieli” [angielskich klubów], ale nie zapominajmy, że jedynymi płaskoziemcami na sali są Włoch i dwóch Hiszpanów. Wydają oświadczenia: „Superliga wciąż istnieje, wciąż mamy Superligę”, a dwa dni później wysyłają podanie o możliwość gry w Lidze Mistrzów. Zatem są w Superlidze, bo przeszkadza im Liga Mistrzów, ale z drugiej strony chcą w niej jednak grać? Twierdzą, że Champions League to już przeszłość, ale wciąż chcą w niej grać?

- Grożą nam, wysyłają listy, że nas pozwą w kryminalnym sądzie. Ewidentnie widać, że mają zbyt dużo pieniędzy. Powinni je zainwestować w futbol kobiecy i piłkę młodzieżową.

Co ciekawe, wszystkim trzem klubom trudno zarzucić brak inwestycji w futbol kobiecy. W ciągu czterech lat funkcjonowania Juventus Women czterokrotnie zdobywały mistrzostwo Włoch, a FC Barcelona w znakomitym stylu sięgnęła w tym sezonie po potrójną koronę. Co więcej, oba zespoły wygrały swoje ligi z kompletem zwycięstw, zaś piłkarki Realu Madryt zajęły drugie miejsce w kobiecej Primera Division.

Na koniec prezydent UEFA odniósł się do najbardziej elektryzującej kwestii, czyli potencjalnego wykluczenia gigantów z Champions League, które może nastąpić w wyniku rozpoczętych działań dyscyplinarnych.

- Wierzcie mi, że za najlepsze rozwiązanie uważam sytuację, kiedy w Lidze Mistrzów grają ci, którzy się do niej po prostu zakwalifikują. Ale trudno się z nimi kontaktować, kiedy po prostu znikają i nie chcą wrócić. Jedyne co mamy, to te ich listy. Ja ich nie czytałem, ale nasi prawnicy twierdzą, że ciągle nam grożą. Kiedy rozmawiam z pozostałymi 244 klubami zrzeszonymi w ECA, oni naprawdę nie cieszą się popularnością. Tylko grożą wszystkim pozwami. Oni chcieliby grać w swoich rozgrywkach i charytatywnie podzielić się z innymi. Inni jednak nie potrzebują turnieju charytatywnego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy