Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce”

Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” fot. imagestockdesign / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Superliga

Florentino Pérez (Real Madryt), Andrea Agnelli (Juventus) i Joel Glazer (Manchester United) zabrali głos na temat powołania do życia Superligi.

AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham ogłosiły w nocy z niedzieli na poniedziałek informację o powołaniu do życia nowych rozgrywek - Superligi.

Głównym celem tych zmagań jest wyparcie dobrze nam znanej Ligi Mistrzów, która stała u progu rewolucji zaplanowanej przez UEFA.

Przedstawiciele europejskiego futbolu jeszcze przed pojawieniem się oficjalnego komunikatu na ten temat wyrazili swój głęboki sprzeciw wobec otworzenia konkurencyjnego turnieju i zagrozili wszystkim klubom wykluczeniem ze swoich struktur.

Wspomniane zespoły na razie nie obawiają się skierowanych w ich kierunku groźbą i są przekonane, że ich rozgrywki wpłynął w znaczący sposób na rozwój finansowy i wsparcie futbolu na Starym Kontynencie poprzez długookresowe zobowiązanie do nieograniczonych wypłat solidarnościowych, które na początkowym etapie mają przekroczyć 10 miliardów euro, czyli będą znacząco wyższe od tych generowanych przez obecne rozgrywki organizowane przez UEFA.

Dwunastu założycieli pragnie zbudować swój turniej w oparciu o zrównoważony system rozwoju finansowego, który zakłada otrzymanie przez nich aż 3,5 miliarda euro na inwestycje związane z infrastrukturą oraz pokryciem strat wywołanych pandemią koronawirusa.

- Chcemy pomóc futbolowi na każdym poziomie i zaprowadzimy go na należne mu miejsce na świecie. Piłka nożna to jedyny globalny sport na świecie z ponad czterema miliardami fanów i to nasza odpowiedzialność jako wielkich klubów, by spełniać ich pragnienia - przyznał Florentino Pérez (prezydent Realu Madryt), prezes Superligi.

- Dwanaście klubów założycieli reprezentuje miliardy fanów na świecie i 99 europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie, aktywując transformację rozgrywek, stawiając kochaną przez nas grę na drodze zrównoważonego rozwoju w długim okresie, znacząco podnosząc solidarność i oferując fanom oraz graczom amatorskim regularny przepływ wielkich meczów, który powiększy ich pasję dla gry oraz zadba kontakt ze wzorami do naśladowania - dodał Andrea Agnelli (prezydent Juventusu), wiceprezes Superligi. Włoch przy objęciu tej funkcji złożył natychmiastową rezygnację ze stanowiska Europejskiego Stowarzyszenie Klubów, które opowiedziało się przeciwko nowym zmaganiom.

- Połączenie największych klubów i zawodników na świecie poprzez grę przez cały sezon w Superlidze otworzy nowy rozdział w europejskim futbolu, zapewniając światowej klasy rozgrywki i infrastrukturę oraz zwiększając finansowe wsparcie dla szerokiej piramidy futbolu - zakończył Joel Glazer (prezes Manchester United), wiceprezes Superligi.

***

FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy