Superliga: Kluby założycielskie po kryzysowym spotkaniu

Superliga: Kluby założycielskie po kryzysowym spotkaniu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: COPE

Kluby, które odpowiadają za założenie Superligi, odbyły specjalną wideokonferencję. Tam rozmawiano w kwestii przyszłości rozgrywek, o czym informuje „COPE”.

W ostatnich godzinach w europejskim futbolu działo się bardzo dużo. W pewnym momencie pojawiły się informacje odnośnie do ekip, które miałyby zrezygnować z uczestnictwa w niedawno powołanej Superlidze.

Najpierw media poinformowały, że dokumenty odnośnie do wystąpienia ze struktur nowego tworu przygotowuje Chelsea. Równocześnie ze stołecznym klubem odejść miał Manchester City.

O ile „Obywatele” rzeczywiście ogłosili rezygnację z gry w Superlidze i poinformowali o tym oficjalnie, o tyle szefowie ekipy ze Stamford Bridge zgłosili tylko wątpliwości co do całego pomysłu.

Ponadto pojawiły się też nowości sugerujące, że z rozgrywek odejdą także FC Barcelona i Atlético Madryt. Oba te kluby nie planują jednak w tej chwili takich rozwiązań i czekają na to, co się wydarzy. Ich zdaniem nowy projekt to szansa na rozwój sportowy i finansowy.

Na ten moment ciężko ferować jakie będą kolejne decyzje w tej sprawie. Wtorkowy wieczór pokazał jednak, że wszystko zmienia się, jak w kalejdoskopie i w tej chwili nie wiadomo, co przyniosą najbliższe dni.

Po odejściu Manchesteru City, w strukturach nowego projektu pozostało jedenaście klubów: Real Madryt, FC Barcelona, Atlético Madryt, Manchester United, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Chelsea, Juventus, Inter Mediolan oraz AC Milan.

Spływające ze świata informacje można śledzić za pośrednictwem naszej relacji.

AKTUALIZACJA: Wszystkie angielskie kluby wycofują się z Superligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy