Superliga: Powstaje film dokumentalny o wielkim przewrocie w światowej piłce

Superliga: Powstaje film dokumentalny o wielkim przewrocie w światowej piłce
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Superliga doczekała się zainteresowania kinematografów. Trwają prace nad nakręceniem filmu dokumentalnego dotyczącego rozgrywek powstałych w kwietniu 2021 roku.

O Superlidze spekulowano latami, a mimo wszystko gdy faktycznie miała stać się faktem, wzięła wielu z zaskoczenia. Pod koniec kwietnia 12 wielkich klubów z Anglii, Hiszpanii oraz Włoch oficjalnie ogłosiło, że długo wyczekiwane rozgrywki powstaną już wkrótce. Taka decyzja spotkała się z mieszanym odbiorem i choć nie brakowało głosów popierających projekt, przeważyły te negatywnie nastawione.

W Anglii doszło nawet do protestów pod stadionami klubów założycielskich, a wywołane zamieszanie szybko doprowadziło do wycofania się dziewięciu ekip. Aktualnie w grze pozostają w teorii już tylko Real Madryt, FC Barcelona i Juventus, które nieustannie pracują nad rozwojem projektu, szczególnie pod względem jego inkluzywności, mając w swojej ochronie decyzję hiszpańskiego sądu, który uznał, że UEFA nie może ich ukarać, ponieważ oznaczałoby to, iż rości sobie ona monopol na organizację rozgrywek piłkarskich, co byłoby niezgodne z prawem.

I choć Superliga zdaje się już tematem zamkniętym, nie brakuje chętnych, którzy chcą ukazać, co tak naprawdę stało się w kwietniu tego roku. Jak informuje „Daily Mail”, aktualnie prowadzone są prace nad co najmniej dwoma niezależnymi projektami, mającymi na celu wyprodukowanie filmu dokumentalnego o przewrotowych rozgrywkach.

Pierwszym zajmuje się Sky Sports, które zleciło firmie Fulwell 73 produkcję 90-minutowego filmu dokumentalnego. Wspomniany dziennik twierdzi, że zakulisowo swoje prace wykonuje jedna z wielkich platform streamingowych - Netflix i/lub Amazon.

Obaj giganci przekonali się o wielkiej popularności tego typu produkcji, zatem i tym razem nie chcą zawieść oczekiwań swoich widzów. Pomysł zakłada nakręcenie kilkuodcinkowego dokumentu, mającego ukazać zakulisowe perypetie największych w świecie piłki nożnej.

Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że dokument miał być opublikowany już pod koniec 2021 roku, ale jego premiera zostanie przeniesiona najprawdopodobniej na początek 2022 roku. Udział w projekcie miałyby wziąć wszystko strony sporu - zarówno FIFA i UEFA, jak i założycielskie kluby.

W dokumencie mielibyśmy możliwość wysłuchania opinii przedstawicieli wspomnianych konfederacji, niewykluczone, że nawet ich prezydentów - odpowiednio Gianniego Infantino oraz Aleksandra Čeferina. Podjęte zostały też próby udzielenia opinii przez Andreę Agnellego, prezydenta Juventusu i jedną z najważniejszych postaci w projekcie Superligi.

Wątpliwe jest za to, by swój punkt widzenia przedstawił któryś z angielskich klubów. Tamtejsi giganci obawiają się, że przy ówczesnej tak emocjonalnej reakcji ich kibiców nie ma co już rozdrapywać ran i lepiej przejść do porządku dziennego, nie poruszając już tematu upadłych rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy