Superliga: Sześć angielskich klubów zapłaci grzywnę [OFICJALNIE]

Superliga: Sześć angielskich klubów zapłaci grzywnę [OFICJALNIE]
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: BBC | Sky Sports

Sześć klubów Premier League zaangażowanych w europejską Superligę zostało ukaranych grzywnami w wysokości ponad 20 milionów funtów.

Manchester United, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Tottenham i Arsenal chciały stworzyć odrębną ligę, co spotkało się z ostrą krytyką kibiców, byłych piłkarzy i rządu Wielkiej Brytanii.

W środowe południe Mark Kleinman ze Sky Sports poinformował, że kluby zgodziły się zapłacić łączną kwotę nieco ponad 20 milionów funtów w ramach ugody z Premier League, co zostało oficjalnie ogłoszone jeszcze tego samego dnia - kwota ta ostatecznie wyniosła 22 miliony funtów.

Co więcej - jeśli drużyny te ponownie spróbują się wyłamać z obecnej ligi, będą musiały liczyć się z kolejnymi karami, a nawet odjęciem punktów w Premier League. Zarząd ligi wspomina o karze pieniężnej w wysokości 25 milionów funtów dla KAŻDEGO z zespołów, a także o odjęciu nawet do 30 punktów na starcie rozgrywek ligowych.

Ciekawostką w całym tym zamieszaniu jest fakt, że "Wielka Szóstka" nigdy nie zapowiadała chęci odejścia z aktualnych rozgrywek ligowych. Jednak ich udział w Superlidze miałby głęboki wpływ na ligę pod względem komercyjnym, sprawiając, że walka o miejsca uprawniające do gry w znanych dzisiaj europejskich pucharach nie byłaby wielkim wydarzeniem i uderzając w wartość umów na transmisje, które już wcześniej były mocno krytykowane.

Kwestią sporną pozostaje sprawa karania zespołów punktami ujemnymi. Władze nie chcą stosować sankcji mogących zaszkodzić kibicom, którym przypisują znaczącą rolę w upadku Superligi.

Jednak kibice takich klubów jak Wigan czy Sheffield Wednesday mogą argumentować, że władze nigdy nie stroniły od nakładania kar sportowych, takich jak wspomniane odejmowanie punktów, gdy ich kluby były karane za sprawy, na które przeciętny kibic nie miał wpływu.

Działacze ligowi wychodzą z założenia, że kary pieniężne pomogą sfinansować inne projekty piłkarskie i społeczne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy