Superliga: Trzy wielkie kluby gotowe do dołączenia do założycielskiej dwunastki w najbliższym czasie

Superliga: Trzy wielkie kluby gotowe do dołączenia do założycielskiej dwunastki w najbliższym czasie fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Mundo

Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain mają dołączyć do grona założycieli Superligi - uważa „El Mundo”.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniosła nam pojawienie się informacji stawiającej na głowie cały europejski futbol w związku z utworzeniem Superligi przez AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan,  Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham.

W opublikowanym komunikacie możemy przeczytać, że w powstałych wkrótce rozgrywkach ma wystąpić 15 zespołów założycielskich oraz 5 drużyn wyłonionych na podstawie osiągnięć z sezonu poprzedzającego start pierwszej edycji.

Obecnie tylko lub aż 12 klubów postanowiło ujawnić swoją wolę dotyczącą powołania do życia Superligi. Prosta matematyka wskazuje na to, że w tym gronie brakuje jeszcze trzech ekip.

Dziennikarze „El Mundo” przekonują, że są nimi Bayern Monachium, Borussia Dortmund oraz Paris Saint-Germain.

Wymieniona trójka wstrzymała się jednak na razie z wyrażeniem otwartego sprzeciwu wobec UEFA i zapewne poczeka do rezultatów rozmów Komitetu Wykonawczego z wykonaniem kolejnego kroku.

***

Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce”


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy