Superliga: Trzy wielkie kluby gotowe do dołączenia do założycielskiej dwunastki w najbliższym czasie

Superliga: Trzy wielkie kluby gotowe do dołączenia do założycielskiej dwunastki w najbliższym czasie fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Mundo

Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain mają dołączyć do grona założycieli Superligi - uważa „El Mundo”.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniosła nam pojawienie się informacji stawiającej na głowie cały europejski futbol w związku z utworzeniem Superligi przez AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan,  Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham.

W opublikowanym komunikacie możemy przeczytać, że w powstałych wkrótce rozgrywkach ma wystąpić 15 zespołów założycielskich oraz 5 drużyn wyłonionych na podstawie osiągnięć z sezonu poprzedzającego start pierwszej edycji.

Obecnie tylko lub aż 12 klubów postanowiło ujawnić swoją wolę dotyczącą powołania do życia Superligi. Prosta matematyka wskazuje na to, że w tym gronie brakuje jeszcze trzech ekip.

Dziennikarze „El Mundo” przekonują, że są nimi Bayern Monachium, Borussia Dortmund oraz Paris Saint-Germain.

Wymieniona trójka wstrzymała się jednak na razie z wyrażeniem otwartego sprzeciwu wobec UEFA i zapewne poczeka do rezultatów rozmów Komitetu Wykonawczego z wykonaniem kolejnego kroku.

***

Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce”


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy