Superliga: Zbigniew Boniek o powstających rozgrywkach. „Szykuje się III wojna światowa. Bomba atomowa już wybuchła”

Superliga: Zbigniew Boniek o powstających rozgrywkach. „Szykuje się III wojna światowa. Bomba atomowa już wybuchła” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Zbigniew Boniek I Meczyki.pl

Zbigniew Boniek zabrał głos na temat powstania Superligi.

Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej najpierw odniósł się do całej sprawy na Twitterze. Jak napisał: „Futbol jest dla wszystkich. Dzieciaki śnią po nocach granie w Reprezentacji swojego kraju i wygraniu Ligi Mistrzów. Superliga to projekt biznesowy autorstwa ludzi, którzy nie wiedzą, co to znaczy rywalizacja sportowa…”.

Boniek skomentował również najnowsze wydarzenia w wywiadzie z portalem Meczyki.pl.

- Nie ukrywajmy, szykuje się III wojna światowa. Tym razem w futbolu. Nie wiadomo, jak mocno każdy wyjdzie z tego poraniony. Bomba atomowa już wybuchła. Zaufanie ludzi piłki zostało mocno nadszarpnięte i trudno będzie odbudować dobry klimat - przyznał Boniek, podkreślając, że za wcześnie, by mówić o konkretnych sankcjach, które grożą klubom stojącym za projektem Superligi.

- Spodziewam się jednak, że stanowisko UEFA będzie nieugięte wobec klubów, które postanowiły stworzyć własne rozgrywki. Może być tak, że założyciele zostaną w nich sami. Bez możliwości gry w lidze, pucharach, zostaną pozbawieni możliwości robienia transferów z klubami w jurysdykcji UEFA i FIFA - powiedział w rozmowie z portalem Meczyki.pl (cały wywiad TUTAJ).

Szefujący UEFA Aleksander Čeferin właśnie potwierdził, że piłkarze biorący udział w Superlidze nie zagrają na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy