Superliga: Zenit nie weźmie udziału w elitarnych rozgrywkach przez konflikt sponsorski

Superliga: Zenit nie weźmie udziału w elitarnych rozgrywkach przez konflikt sponsorski
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sports.ru

Zenit Sankt Petersburg mógł być jedynym rosyjskim zespołem w Superlidze, jednak ze względów sponsorskich nie może wziąć w niej udziału.

Od 2005 roku Zenit nieustannie się rozwija. Powstał nowy stadion, nowa infrastruktura, a drużynę wzmacniały wielkie gwiazdy pokroju Hulka czy Axela Witsela. Wszystko to za sprawą nowego właściciela, czyli Gazpromu. Rosyjski gigant gazowy jest również wieloletnim sponsorem Ligi Mistrzów oraz jej organizatora - UEFA.

Jako że UEFA nie zgadza się na powstanie Superligi, Gazprom nie zezwolił Zenitowi na dołączenie do niej. Klub z Sankt Petersburga mógł być rosyjskim rodzynkiem w gronie.

Podopieczni Siergieja Siemaka zajmują pierwsze miejsce w lidze, mając sześć punktów przewagi nad Lokomotiwem Moskwa.

W poprzednich dwóch sezonach ekipa z Sankt Petersburga wygrywała Priemjer-Ligę W 2020 roku wywalczyła również Puchar oraz Superpuchar Rosji.

Na arenie międzynarodowej po razie zdobywała Puchar Intertoto, Ligę Europy oraz Superpuchar UEFA. W Lidze Mistrzów nigdy nie awansowała dalej niż do ćwierćfinału.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy