Superpuchar Europy: Kibice wracają na stadion [OFICJALNIE]

Superpuchar Europy: Kibice wracają na stadion [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

UEFA podjęła decyzją, że podczas wrześniowego meczu o Superpuchar Europy na stadion wpuszczeni zostaną kibice. Ma to być coś w rodzaju eksperymentu.

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, Europejska Unia Piłkarska postanowiła, że spotkania Ligi Mistrzów i Ligi Europy będą odbywać się bez udziału fanów. W czasie trwania rozgrywek sytuacja w wielu krajach zmieniała się na lepsze, ale i na grosze. Nie dziwi zatem fakt, iż wcześniejsze postanowienie zostało podtrzymane.

Teraz, gdy sezon 2019/2020 został zakończony, UEFA chce przetestować pomysł powrotu kibiców na stadion. Pierwszy i być może jedyny sprawdzian będzie miał miejsce 24 września.

Wówczas dojdzie do pojedynku o Superpuchar Europy, w którym udział wezmą Bayern Monachium (jako zwycięzca Ligi Mistrzów) oraz Sevilla (jako triumfator Ligi Europy). Obie ekipy spotkają się ze sobą na Puskásie Arénie w Budapeszcie, która zostanie zapełniona w 30% z ponad 67 tysięcy miejsc.

„Chociaż ważne było pokazanie, że piłka nożna może sobie poradzić w tych trudnych czasach bez kibiców, gra utraciła nieco ze swojego charakteru. W związku z tym mamy nadzieję wykorzystać Superpuchar w Budapeszcie jako pilotaż, dzięki któremu kibice zaczną wracać na mecze organizowane przez naszą Federację” – zdradził Aleksander Čeferin, prezydent UEFA.

„Ściśle współpracujemy z Federacją Węgier i jej rządem, aby wdrożyć środki zapewniające zdrowie wszystkim obecnym i uczestniczącym w zaplanowanym meczu. Nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa ludzi” – dodał.

Jednocześnie w komunikacie UEFA możemy przeczytać, że wszystkie pozostałe mecze europejskich pucharów będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami. Mimo tego podkreślono, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco i finalnie decyzja może jeszcze zostać zmieniona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] Real Madryt: Przesądzone - Ødegaard trafi do Arsenalu Real Madryt: Przesądzone - Ødegaard trafi do Arsenalu Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy