Superpuchar Europy: Kibice wracają na stadion [OFICJALNIE]

Superpuchar Europy: Kibice wracają na stadion [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

UEFA podjęła decyzją, że podczas wrześniowego meczu o Superpuchar Europy na stadion wpuszczeni zostaną kibice. Ma to być coś w rodzaju eksperymentu.

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, Europejska Unia Piłkarska postanowiła, że spotkania Ligi Mistrzów i Ligi Europy będą odbywać się bez udziału fanów. W czasie trwania rozgrywek sytuacja w wielu krajach zmieniała się na lepsze, ale i na grosze. Nie dziwi zatem fakt, iż wcześniejsze postanowienie zostało podtrzymane.

Teraz, gdy sezon 2019/2020 został zakończony, UEFA chce przetestować pomysł powrotu kibiców na stadion. Pierwszy i być może jedyny sprawdzian będzie miał miejsce 24 września.

Wówczas dojdzie do pojedynku o Superpuchar Europy, w którym udział wezmą Bayern Monachium (jako zwycięzca Ligi Mistrzów) oraz Sevilla (jako triumfator Ligi Europy). Obie ekipy spotkają się ze sobą na Puskásie Arénie w Budapeszcie, która zostanie zapełniona w 30% z ponad 67 tysięcy miejsc.

„Chociaż ważne było pokazanie, że piłka nożna może sobie poradzić w tych trudnych czasach bez kibiców, gra utraciła nieco ze swojego charakteru. W związku z tym mamy nadzieję wykorzystać Superpuchar w Budapeszcie jako pilotaż, dzięki któremu kibice zaczną wracać na mecze organizowane przez naszą Federację” – zdradził Aleksander Čeferin, prezydent UEFA.

„Ściśle współpracujemy z Federacją Węgier i jej rządem, aby wdrożyć środki zapewniające zdrowie wszystkim obecnym i uczestniczącym w zaplanowanym meczu. Nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa ludzi” – dodał.

Jednocześnie w komunikacie UEFA możemy przeczytać, że wszystkie pozostałe mecze europejskich pucharów będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami. Mimo tego podkreślono, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco i finalnie decyzja może jeszcze zostać zmieniona.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy