Świderski bez trenera. OFICJALNIE: Abel Ferreira odszedł do Palmeiras

Świderski bez trenera. OFICJALNIE: Abel Ferreira odszedł do Palmeiras fot. Palmeiras
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Palmeiras

Abel Ferreira został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Palmeiras.

Przedstawiciele brazylijskiego klubu postanowili po raz trzeci w swojej historii zakończyć przedwcześnie współpracę z Vanderleiem Luxemburgo.

Władze Palmeiras zdecydowały się na wykonanie takiego kroku, ponieważ nie były zadowolone z ostatnich wyników osiąganych przez ich zespół, który po zanotowaniu trzech porażek z rzędu wypadł z grona ekip zamieszanych w walkę o mistrzostwo kraju i zajmuje obecnie dopiero siódme miejsce w tabeli ze stratą dziesięciu punktów do prowadzącego Internacionalu.

W mediach przewijało się w minionych tygodniach wiele nazwisk potencjalnych następców 68-latka. Ostatecznie „Wielcy Zieloni” postawili na dość zaskakującego kandydata i zatrudnili na stanowisku szkoleniowca Abela Ferreirę. Tym samym został on pierwszym w historii Portugalczykiem i jednym z niewielu obcokrajowców, który dostąpił zaszczytu znalezienia się na ławce trenerskiej dziesięciokrotnego mistrza Brazylii.

Dotychczasowy opiekun PAOK-u i zarazem Karola Świderskiego zaakceptował warunki zaproponowanego mu kontraktu i związał się z Palmeiras do końca grudnia 2022 roku.

Razem z nim do ekipy z Allianz Parque przybyli jego współpracownicy - Carlos Martinho (asystent), Vitor Castanheira (asystent), Tiago Costa (analityk) oraz João Martins (trener przygotowania fizycznego).

Przedstawiciele drużyny z Salonik nie spodziewali się rozstania praktycznie z całym sztabem w początkowej fazie sezonu i muszą teraz jak najszybciej znaleźć wartościowego następcę Portugalczyka, który w trakcie swojego pobytu w greckim klubie poprowadził go do wywalczenia wicemistrzostwa kraju oraz awansu do fazy grupowej trwającej edycji Ligi Europy.

41-latek odpowiadał w przeszłości także za wyniki osiągane przez młodzieżowy i drugi zespół Sportingu oraz rezerwy i pierwszą drużynę Bragi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy