Świderski bohaterem PAOK-u. Pierwszy dublet Polaka [WIDEO]

Świderski bohaterem PAOK-u. Pierwszy dublet Polaka [WIDEO] fot. PAOK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Karol Świderski zdobył dwa gole w hitowym starciu greckiej ekstraklasy przeciwko AEK-owi Ateny (2:2).

Były młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się po raz trzeci w wyjściowym składzie PAOK-u w tym sezonie i po raz trzeci odwdzięczył się szkoleniowcowi greckiego zespołu za otrzymane zaufanie.

Tym razem utalentowany napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w prestiżowym meczu przeciwko AEK-owi Ateny i pomógł wywalczyć swojej drużynie cenny punkt, który pozwolił zachować ekipie z Salonik status niepokonanego klubu w rodzimych rozgrywkach (trzy zwycięstwa i dwa remisy) oraz awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Dla Karola Świderskiego był to pierwszy dublet w barwach zespołu „Dikefalos”, do którego trafił w styczniu z Jagiellonii Białystok za dwa miliony euro w celu zastąpienia Aleksandara Prijovicia, znanego z występów w między innymi Legii Warszawa.

22-latek był w drugiej połowie minionych rozgrywek stopniowo wprowadzany do drużyny, ale mimo to zdołał pozytywnie wyróżnić się w kilku rozegranych meczach za sprawą wpakowania kilku goli do siatki rywali. Z kolei w trwającym sezonie zaczyna odgrywać coraz większa rolę w PAOK-u, o czym świadczy fakt, że ma już na swoim koncie cztery strzelone bramki w lidze w pięciu występach, co pozwala mu przewodzić klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w Superleague Ellada.

W sumie środkowy napastnik rozegrał osiem spotkań dla ekipy z Salonik w obecnych rozgrywkach, w których zdobył pięć goli.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy