Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają

Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają fot. PAOK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Giannis Chorianopoulos | Krzysztof Stanowski

Karol Świderski może wkrótce zamienić Grecję na Włochy. Poważne zainteresowanie usługami środkowego napastnika przejawia Bologna FC.

23-letni zawodnik może pochwalić się statusem najskuteczniejszego gracza w barwach PAOK-u w drugim sezonie z rzędu oraz byciem jednym z najlepszych strzelców w całych rozgrywkach Superleague Ellada.

Ten stan rzeczy wpływa naturalnie na fakt, że były młodzieżowy reprezentant Polski jest regularnie obserwowany przez wysłanników innych europejskich klubów.

Spośród nich najpoważniejsze zainteresowanie usługami Karola Świderskiego przejawia w ostatnim czasie Bologna FC.

Giannis Chorianopoulos poinformował, że zespół walczący o utrzymanie w Serie A nawiązał kontakt z ekipą z Salonik w kwestii dostępności środkowego napastnika i miał zaoferować za niego 6-7 milionów euro.

Przedstawiciele „Dikefalos” zaczynają się powoli skłaniać do zaakceptowania otrzymanej propozycji, mimo że nasz zawodnik ma mieć w umowie zapisaną klauzulę odstępnego opiewającą na 10 milionów euro.

Ten stan rzeczy wynika głównie z trzech kwestii. Pierwsza dotyczy długości obowiązującego porozumienia 23-latka z drużyną z Grecji - do 30 czerwca 2022 roku.

Druga odnosi się do samej oferty, bo oznaczałaby ona dla PAOK-u dokonanie drugiej największej sprzedaży w historii klubu - droższy był tylko Aleksandar Prijović (10 milionów euro).

Z kolei ostatnia - do zabezpieczonej już pozycji środkowego napastnika, ponieważ nie tak dawno ekipa z Salonik sfinalizowała wypożyczenie Michaela Krmenčíka z Club Brugge.

Informacje podane przez greckiego dziennikarza przekazuje też między innymi Krzysztof Stanowski, który skontaktował się z agentem naszego piłkarza - Mariuszem Piekarskim i ten przyznał mu, że są prowadzone rozmowy z klubem z Bolonii.

Drużyna Łukasza Skorupskiego plasuje się obecnie na 12. miejscu w tabeli Serie A i ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy