Świerczok latem odejdzie z Łudogorca

Świerczok latem odejdzie z Łudogorca fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Metodi Shumanov (Twitter)

Jakub Świerczok został wystawiony na listę transferową Łudogorca - przekonuje bułgarski dziennikarz Metodi Shumanov.

Środkowy napastnik wzbudził zainteresowanie swoją osobą ze strony pokaźnej liczby klubów za sprawą udanych występów w Zagłębiu Lubin i wówczas uznał, że nadszedł już odpowiedni moment na to, aby zmienił pracodawcę.

Spośród otrzymanych ofert za najbardziej atrakcyjną uznał propozycję wystosowaną przez przedstawicieli Łudogorca, gdzie 27-latek przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego za blisko milion euro w styczniu 2018 roku.

Jakub Świerczok nie zdołał od tego czasu wywalczyć sobie pewnego miejsca w składzie ekipy z Razgradu, w której niekwestionowanym numerem jeden w linii ataku jest Claudiu Keșerü.

Z tego też powodu pełnił funkcję zmiennika Rumuna i wywiązywał się z niej całkiem nieźle. W tym aspekcie wystarczy wspomnieć, że w trwających rozgrywkach zdobył jedenaście bramek w 32 występach.

Wiele na to wskazuje, że środkowy napastnik nie poprawi już w znaczącym stopniu swojego dorobku, ponieważ dziennikarz Metodi Shumanov uważa, że Polak nie zaskarbił sobie zaufania w oczach Pavla Vrby, który przejął bułgarską drużynę w zimie i dlatego został wystawiony na listę transferową.

Świerczok ma ważną umowę z Łudogorcem do końca czerwca 2021 roku, więc klub będzie miał wkrótce ostatnią szansę na to, aby zarobić przyzwoite pieniądze na odejściu 27-latka.

Były gracz Piasta Gliwice, Kaiserslautern, Zawiszy Bydgoszcz, Górnika Łęczna czy GKS-u Tychy był nie tak dawno przymierzany do zasilenia szeregów Legii Warszawa i niewykluczone, że teraz „Wojskowi” ponownie wykażą zainteresowanie jego usługami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy