Świerczok latem odejdzie z Łudogorca

Świerczok latem odejdzie z Łudogorca fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Metodi Shumanov (Twitter)

Jakub Świerczok został wystawiony na listę transferową Łudogorca - przekonuje bułgarski dziennikarz Metodi Shumanov.

Środkowy napastnik wzbudził zainteresowanie swoją osobą ze strony pokaźnej liczby klubów za sprawą udanych występów w Zagłębiu Lubin i wówczas uznał, że nadszedł już odpowiedni moment na to, aby zmienił pracodawcę.

Spośród otrzymanych ofert za najbardziej atrakcyjną uznał propozycję wystosowaną przez przedstawicieli Łudogorca, gdzie 27-latek przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego za blisko milion euro w styczniu 2018 roku.

Jakub Świerczok nie zdołał od tego czasu wywalczyć sobie pewnego miejsca w składzie ekipy z Razgradu, w której niekwestionowanym numerem jeden w linii ataku jest Claudiu Keșerü.

Z tego też powodu pełnił funkcję zmiennika Rumuna i wywiązywał się z niej całkiem nieźle. W tym aspekcie wystarczy wspomnieć, że w trwających rozgrywkach zdobył jedenaście bramek w 32 występach.

Wiele na to wskazuje, że środkowy napastnik nie poprawi już w znaczącym stopniu swojego dorobku, ponieważ dziennikarz Metodi Shumanov uważa, że Polak nie zaskarbił sobie zaufania w oczach Pavla Vrby, który przejął bułgarską drużynę w zimie i dlatego został wystawiony na listę transferową.

Świerczok ma ważną umowę z Łudogorcem do końca czerwca 2021 roku, więc klub będzie miał wkrótce ostatnią szansę na to, aby zarobić przyzwoite pieniądze na odejściu 27-latka.

Były gracz Piasta Gliwice, Kaiserslautern, Zawiszy Bydgoszcz, Górnika Łęczna czy GKS-u Tychy był nie tak dawno przymierzany do zasilenia szeregów Legii Warszawa i niewykluczone, że teraz „Wojskowi” ponownie wykażą zainteresowanie jego usługami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy