Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie

Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Jakub Świerczok jest o krok od dołączenia do Piasta Gliwice.

Na temat powrotu polskiego napastnika do ojczyzny spekulowało się od dawna. Media łączyły Świerczoka m.in. z Legią Warszawa. Ostatecznie wyląduje on jednak w Gliwicach. Na poniedziałek zaplanowano testy medyczne. Jeśli nie wykażą niczego niespodziewanego, atakujący zostanie wypożyczony do Piasta z Łudogorca Razgrad na najbliższy sezon z opcją przedłużenia.

27-letni zawodnik trafił do bułgarskiego zespołu na początku 2018 roku z Zagłębia Lubin. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 82 mecze. Strzelił 36 goli, do których dorzucił 10 asyst. Jeśli chodzi o ostatni sezon, trafił do siatki 11 razy.

Łudogorec od jakiegoś czasu myślał o rozstaniu ze Świerczokiem. Zdaniem mediów Pavel Vrba, który objął go kilka miesięcy temu, nie do końca widzi Polaka w swojej drużynie.

Świerczok przebywał już w Piaście w sezonie 2012/2013, będąc wypożyczonym do niego z 1. FC Kaiserslautern. Zanotował wtedy tylko jeden występ, ponieważ zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy