Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie

Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Jakub Świerczok jest o krok od dołączenia do Piasta Gliwice.

Na temat powrotu polskiego napastnika do ojczyzny spekulowało się od dawna. Media łączyły Świerczoka m.in. z Legią Warszawa. Ostatecznie wyląduje on jednak w Gliwicach. Na poniedziałek zaplanowano testy medyczne. Jeśli nie wykażą niczego niespodziewanego, atakujący zostanie wypożyczony do Piasta z Łudogorca Razgrad na najbliższy sezon z opcją przedłużenia.

27-letni zawodnik trafił do bułgarskiego zespołu na początku 2018 roku z Zagłębia Lubin. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 82 mecze. Strzelił 36 goli, do których dorzucił 10 asyst. Jeśli chodzi o ostatni sezon, trafił do siatki 11 razy.

Łudogorec od jakiegoś czasu myślał o rozstaniu ze Świerczokiem. Zdaniem mediów Pavel Vrba, który objął go kilka miesięcy temu, nie do końca widzi Polaka w swojej drużynie.

Świerczok przebywał już w Piaście w sezonie 2012/2013, będąc wypożyczonym do niego z 1. FC Kaiserslautern. Zanotował wtedy tylko jeden występ, ponieważ zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy