Świeżo upieczony reprezentant Włoch naciska na transfer do Milanu. Wysokie żądania w Turynie

Świeżo upieczony reprezentant Włoch naciska na transfer do Milanu. Wysokie żądania w Turynie fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Sport Italia

AC Milan zbliża się do transferu Alessandro Buongiorno. Stoperowi Torino mocno zależy na dołączeniu do klubu z San Siro jeszcze tej zimy. Zapowiadają się twarde negocjacje – poinformowało Sky Sport Italia.

Lewonożny obrońca w środku miesiąca prężnie opracowuje strategię z Beppe Riso, swoim agentem, nad znalezieniem optymalnego wyjścia z sytuacji, aby pozytywnie zakończyć współpracę z dotychczasowym pracodawcą.

Gdy tylko 24-latek dowiedział się, że znalazł się na szczycie listy życzeń „Rossonerich”, od razu wiedział, że chce zmienić otoczenie. Według niego najlepszy moment na przeprowadzkę nadszedł już teraz.

Jeszcze latem Buongiorno kompletnie odwidziała się przeprowadzka do Atalanty, kiedy Torino zdążyło się zasadniczo porozumieć z klubem w kwestii sprzedaży.

Tym razem działacze ze stolicy Piemontu przygotowują się na kolejne przeciąganie liny. Teraz stroną najbardziej zainteresowaną usługami dwukrotnego reprezentanta Italii jest Milan.

Według Sky Sport Italia Torino przedstawiło już żądania, które wprost wyglądają na bardzo wymagające i trudne do spełnienia ze strony 19-krotnego mistrza kraju.

Na stole ma pojawić się 40 milionów euro, ewentualnie mniejsza kwota, zrekompensowana kartą zawodniczą Lorenzo Colombo, znajdującego się na wypożyczeniu w Monzie.

Trzecia siła obecnej kampanii Serie A potrzebuje nowego defensora jak tlenu przez pryzmat licznych kontuzji w kadrze Stefano Piolego. Może w końcu uda się przy okazji rozmów z klubem wewnątrz kraju.

Buongiorno ma ważny kontrakt z obecnym pracodawcą do końca czerwca 2028 roku.

Oprócz dobrych statystyk w defensywie wychowanek Torino dorzucił też liczby w ofensywie, a konkretnie trzy bramki plus asystę w 17 występach ligowych.

W czerwcu zadebiutował w narodowych barwach pod wodzą Roberto Manciniego, przyczyniając się do zajęcia trzeciego miejsca w Lidze Narodów UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy