2024-10-20 20:17:37; Aktualizacja: 10 minut temu
Szalone obrazki w meczu Rakowa Częstochowa. Wszedł na murawę i zrobił show [WIDEO] Fot. Canal+ Sport 3
Mateusz Michałek Źródło: Canal+ Sport

Spotkanie Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Pogonią Szczecin miało szaloną końcówkę. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 1:0 po bramce autorstwa Mateja Rodina z 13. minuty doliczonego czasu gry.

Raków Częstochowa podejmował Pogoń Szczecin w ramach 12. kolejki Ekstraklasy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, a i w drugiej kibice musieli dość długo czekać na trafienie do siatki.

Nie oznacza to, że na murawie brakowało emocji. Od 65. minuty „Duma Pomorza” rywalizowała z częstochowianami w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Dimitrios Keramitsis. Debiutant, który wcześniej szkolił się w Romie, zdecydowanie za ostro potraktował Adriano Amorima.

W samej końcówce podopieczni Roberta Kolendowicza musieli grać w dziewiątkę. Było to efektem kontuzji odniesionej przez Patryka Paryzka i wykorzystania przez szkoleniowca dostępnej liczby zmian.

W 10. minucie doliczonego czasu gry nareszcie ktoś trafił do siatki. Konkretnie rzecz ujmując, uczynił to Matej Rodin. Sędzia Paweł Raczkowski gola jednak nie uznał z uwagi na spalonego. Jednocześnie ukarał gracza gospodarzy żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

Chwilę później... 28-letni środkowy obrońca skutecznie wykończył dośrodkowanie w pole karne Ericka Otieno.

Defensor dał tym samym skromne zwycięstwo i trzy punkty swojej drużynie, ale jednocześnie, robiąc to samo co wcześniej, zarobił kolejny żółty i w konsekwencji czerwony kartonik.

W międzyczasie ktoś ze sztabu szkoleniowego Rakowa próbował go zatrzymać, zwracając mu uwagę na to, żeby nie popełnił drugi raz tego samego błędu, ale było za późno.

Warto podkreślić, że Rodin zameldował się na murawie w 82. minucie, zmieniając Zorana Arsenicia.

Po tej wygranej ekipa prowadzona przez Marka Papszuna ma na koncie26 „oczek” i traci dwa do pierwszego Lecha Poznań.