Szalony mecz w Szwecji! Do 86. minuty prowadzili 3:0 i nie wygrali tego spotkania! [WIDEO] fot. Shutterstock
Jan Chromik
Jan Chromik

BK Häcken do 86. minuty spotkania prowadziło z Djurgårdens IF aż 3:0, jednak gospodarze strzelili trzy bramki w zaledwie siedem minut i mecz zakończył się remisem.

W Szwecji gra się według systemu wiosna-jesień, więc to dopiero początek ligowych zmagań w tym kraju, ale już można zaryzykować stwierdzenie, że mieliśmy do czynienia z najbardziej emocjonującym meczem w tej kampanii.

W ramach drugiej kolejki Allsvenskan w Sztokholmie zmierzyło Djurgårdens IF, które poprzednie zmagania zakończyło na czwartej lokacie, a Polscy kibice mogą pamiętać ten klub z rywalizacji z Lechem Poznań w Lidze Konferencji Europy, oraz BK Häcken, czyli trzeci zespół minionej kampanii.

Mecz ten dużo lepiej zaczęli goście. Wynik otworzył w 23. minucie spotkania Edward Chilufya, a w drugiej połowie wynik podwyższyli jeszcze Jörgen Julius Lindberg oraz Zeidane Inoussa, więc wydawało się, że goście odkupią swoje winy po porażce na inaugurację ligi z Mjällby AIF.

Na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku w drużynie gospodarzy pojawił się jednak Tokmac Nguen, co okazało się kluczowe dla losów tego meczu.

Dla norweskiego napastnika był to debiut w klubie i chyba z miejsca stanie się on jednym z ulubieńców kibiców, bo to właśnie jego trafienia w 87. i 89. minucie spotkania znacznie przybliżyły Djurgårdens do odwrócenia losów tego meczu.

Dokonało się to w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to pewnie rzut karny wykorzystał Marcus Danielson, a trybuny w Sztokholmie wpadły w euforię.

Dla stopera to spotkanie również było wyjątkowe, bo rozgrywał on je w dniu swoich 35. urodziny, więc sprawił sobie fantastyczny prezent z tej okazji.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...