Szansa dla Recy. Atalanta planuje wypożyczenie

Szansa dla Recy. Atalanta planuje wypożyczenie
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Arkadiusz Reca może zostać wypożyczony, żeby zebrać więcej minut na boisku.

Dotychczasowa przygoda Polaka na Półwyspie Apenińskim nie układa się zbyt dobrze. Gracz w oficjalnym meczu w barwach Atalanty zagrał tylko raz, a jakiekolwiek występy zapewnił mu jedynie jego były trener Jerzy Brzęczek, który mimo problemów chętnie na niego stawiał w meczach reprezentacji. Dopiero z czasem okazało się, że piłkarz od kilku miesięcy leczył uraz, który teoretycznie nie uniemożliwiał mu gry, lecz znacząco ją utrudniał.

Szefostwo Atalanty nie ukrywa, że zimą może dojść do kilku zmian w składzie, a klubowi przede wszystkim zależy na tym, by pozbyć się zawodników, z których i tak nie ma aktualnie większego pożytku. Do takich niestety zalicza się również Reca, lecz „La Gazzetta dello Sport” przekonuje, iż „Orobici” nadal wierzą w umiejętności lewego obrońcy.

Plan zakłada, że były piłkarz Wisły Płock miałby przenieść się gdzieś na wypożyczenie. W ten sposób mógłby lepiej przystosować się do włoskiego futbolu i przede wszystkim zyskać szansę na regularną grę. Na tę w tej chwili nie ma co liczyć, ponieważ trener Gian Piero Gasperini woli stawiać na Robina Gosensa.

Przypomnijmy, że wychowanek Chojniczanki Chojnice trafił do Atalanty za około cztery miliony euro. W walce o Polaka klub z Bergamo pokonał między innymi SPAL i Legię Warszawa. Dla Wisły był on najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy