Szczery Kosecki: W Legii wydawałem na imprezy 30 tysięcy tygodniowo

Szczery Kosecki: W Legii wydawałem na imprezy 30 tysięcy tygodniowo
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Weszło

Jakub Kosecki udzielił bardzo szczerego wywiadu Weszło.

Swego czasu 28-letni skrzydłowy uchodził za duży talent, a media rozpisywały się na temat zainteresowania jego osobą dużych europejskich klubów. Najlepszy był dla niego sezon 2012/2013, który zakończył z dziewięcioma bramkami i taką samą liczbą asyst w Ekstraklasie, przyczyniając się do sięgnięcia przez Legię Warszawa po mistrzostwo Polski.

Później Kosecki triumfował w lidze z zespołem ze stolicy naszego kraju po raz drugi, ale już tak nie błyszczał. Skończyło się na tym, że zamiast transferu do jednej z czołowych europejskich lig, w 2015 roku przeszedł on do niemieckiego drugoligowca - Sandhausen. Następnie trafił do Śląska Wrocław, a obecnie jest graczem tureckiej ekipy Adana Demirspor.

W rozmowie z Weszło Kosecki przyznał, że nie zawsze skupiał się wyłącznie na piłce.

- Tak, szczególnie po narodzinach dziecka poukładało mi się w głowie. Zdaję sobie sprawę, że byłem nieznośnym człowiekiem.

(…) - Gdybym miał trzy lata temu bardziej poukładane w głowie, to inaczej patrzyłbym na pewne sprawy. Nie obrażałbym się tak szybko, nie odchodziłbym z Legii do Saundhausen, tylko bym podwinął rękawy i pokazał niedowiarkom, że zasługuję na grę w Legii. Może wtedy by się to inaczej potoczyło. Zmienił się przecież trener, przyszedł Magiera i widać, jak do góry poszedł przy nim choćby Bereszyński. Żałuję, że byłem w gorącej wodzie kąpany, ale takie jest życie.

- Moja żona o tym wie, może dalsza rodzina nie, ale był czas w Legii, kiedy wydawałem 30 tysięcy złotych na imprezy tygodniowo. Wyjść z kumplami, dobrze się zabawić, pojeździć fajną furą. Takie rzeczy. To było głupie. Byłem młody i popełniałem błędy. Nie wstydzę się ich, a dziś o tym mówię, by każdy wiedział, jak to wyglądało. Że nie prowadziłem się odpowiednio, że miałem różne priorytety w życiu - powiedział Kosecki, dodając jednak, że nie miał problemów z alkoholem czy hazardem, tylko po prostu nie zawsze prowadził się sportowo (cały wywiad TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy