Szkoleniowiec Fiorentiny: Krzysztof Piątek jest w hierarchii ponad Arthurem Cabralem

Szkoleniowiec Fiorentiny: Krzysztof Piątek jest w hierarchii ponad Arthurem Cabralem fot. ACF Fiorentina
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Sky Sport Italia

Trener Fiorentiny Vincenzo Italiano nie szczędził komplementów skierowanych w stronę Krzysztofa Piątka. Polak trafił do siatki w ligowym meczu ze Spezią.

Krzysztof Piątek zimą wrócił do Serie A, gdzie po wyjeździe z Polski radził sobie najlepiej. Fiorentina wypożyczyła go z Herthy na najbliższe pół roku, jednak w umowie zawarta jest opcja wykupu za 15 milionów euro. Jeżeli 26-latek dalej będzie sprawiał takie dobre wrażenie to nie ma wątpliwości, że włoski klub z niej skorzysta.

Oprócz Piątka, do Fiorentiny w styczniu trafił również Arthur Cabral i to on miał docelowo zostać następcą sprzedanego do Juventusu Dušana Vlahovicia. Na ten moment jednak to Polak wygrywa rywalizację o miejsce w ataku, co potwierdzają pochwały ze strony szkoleniowca klubu Vincenzo Italiano.

- Piątek jest obecnie na innym poziomie niż Arthur. Przyjechał do nas wcześniej, a na dodatek zna Włochy. W tej chwili jest przed nim w hierarchii.

- Jestem przekonany, że nawet jeśli straciliśmy Dušana Vlahovicia, zespół nadal będzie dobrze funkcjonował. Popełniliśmy sporo błędów w meczu z Lazio, ale teraz musimy się zresetować i odpowiednio zareagować – twierdzi Italiano.

Piątek od momentu powrotu do Serie A prezentuje wysoką dyspozycję strzelecką. W dotychczasowych pięciu meczach dla Fiorentiny trafiał czterokrotnie, w tym trzy razy w rozgrywkach Pucharu Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Sevilla zaskoczyła. Jesús Navas z dożywotnim kontraktem [OFICJALNIE] Sevilla zaskoczyła. Jesús Navas z dożywotnim kontraktem [OFICJALNIE] Prezes Wisły Kraków stanął w obronie działaczy klubu z Ekstraklasy. „Proszę przestać pierdzielić” Prezes Wisły Kraków stanął w obronie działaczy klubu z Ekstraklasy. „Proszę przestać pierdzielić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy