Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu fot. Antonio Gravante / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Napoli zmienia nazwę swojego obiektu ze Stadio San Paolo na Stadio Diego Armando Maradona - poinformował Fabrizio Romano.

Cały Neapol pogrążył się w żałobie po otrzymaniu informacji o przedwczesnej śmierci Diego Maradony, który w latach 1984-1991 z powodzeniem reprezentował barwy „Partenopei”.

Argentyńczyk zapracował sobie w tym czasie nie tylko na status klubowej legendy, ale i stał się obiektem kultu dla wielu mieszkańców ubogiego włoskiego miasta, gdzie do dziś jest on widoczny na ulicach miasta.

Ten stan rzeczy skłonił władze zespołu z Serie A do podjęcia zdecydowanych i szybkich kroków w celu uhonorowania zmarłego 60-latka poprzez dokonanie zmiany nazwy obiektu ze Stadio San Paolo na Stadio Diego Armando Maradona.

Przedstawiciele Napoli otrzymali w tej kwestii wsparcie burmistrza Luigiego de Magistrisa, co pozwoliło im bez problemu przejść przez szereg biurokratycznych zawirowań i dzięki temu są już dopinane ostatnie szczegóły związane z nazwaniem stadionu imieniem legendarnego Argentyńczyka.

Fabrizio Romano uważa, że cała sprawa została załatwiona i wkrótce klub wyda oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy