Szybko poszło. Lukas Podolski zdobył bramkę w pożegnalnym meczu

2024-10-10 21:21:10; Aktualizacja: 1 godzina temu
Szybko poszło. Lukas Podolski zdobył bramkę w pożegnalnym meczu Fot. Jakub Kłyszejko [Twitter]
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

W czwartkowy wieczór rozpoczął się pożegnalny mecz Lukasa Podolskiego zorganizowany przez 1. FC Köln. Wynik rywalizacji otworzył nie kto inny, jak 39-letni gracz Górnika Zabrze, który na listę strzelców wpisał się już w czwartej minucie.

W czwartek na RheinEnergieStadion w Kolonii odbywa się pożegnalny mecz Lukasa Podolskiego w koszulce 1. FC Köln.

Bohater wydarzenia wyszedł na boisko w wyjściowym składzie zespołu zestawionego z aktualnych piłkarzy Górnika Zabrze, a także kolegów 39-latka, takich jak Manuel Neuer czy Per Mertesacker.

Na gola, który otworzyłby rezultat zawodów, nie musieliśmy długo czekać.

Pierwsza bramka padła rzecz jasna łupem samego Lukasa Podolskiego. Atakujący zdecydował się na mocny strzał z okolic 15 metra po wcześniejszym zagraniu futbolówki przez znajdującego się na prawej flance Pawła Olkowskiego w czwartej minucie konfrontacji, umieszczając piłkę w siatce.

Wkrótce następne trafienia dla drużyny Poldis 11 dołożyli Sinan Bakış, Damian Rasak oraz Kryspin Szcześniak, a więc trzech obecnych graczy zabrzańskiego klubu. Ten ostatni pojawił się na placu gry po wejściu z ławki rezerwowych.

Tym samym ekipa, w której od początku występuje Lukas Podolski, prowadzi już 4:0.