Szymon Włodarczyk przed trudnym wyborem. Dwa kluby zabiegają o napastnika Legii Warszawa

Szymon Włodarczyk przed trudnym wyborem. Dwa kluby zabiegają o napastnika Legii Warszawa fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok rywalizują o względy Szymona Włodarczyka - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Środkowy napastnik uchodzi za obiecującego zawodnika znajdującego się w szeregach Legii Warszawa. Do tej pory młodzieżowy reprezentant Polski błyszczał głównie w trzecioligowych rezerwach, co nie okazało się wystarczające do tego, by doczekał się otrzymania prawdziwej szansy w pierwszej drużynie.

Zaistniały stan rzeczy sprawia, że Szymon Włodarczyk spogląda przychylnym okiem w kierunku opuszczenia „Wojskowych” po zakończeniu obecnego sezonu.

19-letni piłkarz ma na to całkiem spore szanse, ponieważ zainteresowanie jego usługami przejawiają inne ekipy rywalizujące w Ekstraklasie.

Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego” przyznał nie tak dawno, że bardzo mocno na transfer środkowego napastnika naciska Górnik Zabrze. Z kolei teraz Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” przekonuje, że młodego zawodnika w swoich szeregach widziałaby także Jagiellonia Białystok.

Drugi z wymienionych dziennikarzy dodaje jednocześnie, że obecnie większe szanse na nawiązanie współpracy z Włodarczykiem ma zespół prowadzony przez Jana Urbana, ponieważ zabiega o względy młodzieżowego reprezentanta Polski już od dobrych kilku miesięcy. Ten fakt ma duże znaczenie dla 19-latka, który pragnie zacząć notować regularne występy na seniorskim poziomie.

Syn Piotra Włodarczyka, byłego gracza Legii Warszawa, Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław, Auxerre, Widzewa Łódź, Zagłębia Lubin czy Arisu oraz czterokrotnego reprezentanta Polski, wystąpił w dwunastu meczach „Wojskowych” w tym sezonie i wpisał się w nich raz na listę strzelców.

Dużo lepszymi statystykami utalentowany napastnik może pochwalić się w rezerwach stołecznego klubu, gdzie zdobył dziesięć goli w 15 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy